Reklama

Audi eScooter: koloběžka s pohonem Segway

Audi do svého portfolia zařadila elektrokoloběžku eScooter. Snadno ji složíte do kufru a máte ji tak vždy po ruce. Koloběžka je poháněna motorem od firmy Segway a dokáže se pohybovat rychlostí až 20 km/h.

Audi touto nabídkou reagovala na požadavky zákazníků, kteří řeší svoji mobilitu ve městě a často si půjčovali sdílené koloběžky, které však ne vždy byli v dané lokalitě dostupné a mnohdy se stávalo, že nebyla funkční. Zároveň jim tak ušetřili čas, který by strávili hledáním další nejbližší dostupné koloběžky, aby se mohli co nejrychleji přesunout, kam potřebují.

Elektrokoloběžka se znakem Audi se lehce složí do zavazadlového prostoru vašeho vozu, váží jen 19 kilogramů, takže ji snadno vyndá i žena. Robustní konstrukce uveze až 100 kilogramů vážící osobu třeba i do 20% stoupání. K dispozici má totiž osvědčený pohon od amerického specialisty Segway, jehož motor se specifickým výkonem 350 W zaručí zajímavou dynamiku až do rychlosti 20 km/h. V režimu Sport akceleruje tempem 1,26 m/s.

Se svým dojezdem až 65 kilometrů je to zajímavým řešením pro všechny, kdo dojíždí z okolí velkoměsta. Mohou totiž svůj vůz zanechat na okraji města a pak pokračovat dál na eScooteru. Vyhnete se tak stání v zácpách a hledání parkování, za které navíc ještě musíte platit. Baterii do plna nabijete za 6 hodin, což zvládnete jak v práci, tak přes noc doma.

1 Audi eScooter elektricka kolobezka (1)1 Audi eScooter elektricka kolobezka (3)1 Audi eScooter elektricka kolobezka (4)1 Audi eScooter elektricka kolobezka (2)

Bezpečně zastavíte díky dvouokruhové brzdné soustavy s přední bubnovou brzdou ovládanou páčkou levé ruky a zadní elektrickou brzdou s funkcí rekuperace. Ta je schopna při jízdě z kopce dobíjet vestavěnou 551 Wh lithiovou baterii, pro zachování co nejnižšího těžiště a ovladatelnosti umístěnou ve stupátku.

Ovládání je velmi jednoduché. Koloběžku stačí aktivovat tlačítkem a pak už jen palcem pravé ruky (akcelerátorem) udávat tempo anebo zpomalovat – hnací moment směřuje na zadní kolo. Pro výraznější deceleraci pak můžete použít přední bubnovou brzdu. O rychlosti, stavu baterie či provozním režimu (Eco, D, S, plus mód pro chodce, usnadňující vedení koloběžky) uživatele informuje displej uprostřed řídítek, který lze propojit se smartphonem pomocí aplikace. Dostatečnou viditelnost zajišťují nejen odrazky, ale zejména LED světlo vpředu i vzadu (funguje i jako brzdové světlo).

Komfort jízdy zabezpečí 10palcové bezdušové pneumatiky s přídavnou gelovou vrstvou zvyšující odolnost proti defektu, takže nemusíte mít strach ani z prašné cesty v městském parku. Audi eScooter lze klidně provozovat i v dešti, protože hlavní elektronické komponenty byly testovány na stupeň ochrany IPX7 k zajištění maximální možné bezpečnosti a spolehlivosti. Jako celek má pak Audi eScooter stupeň ochrany IPX5.

Cena byla stanovena na 23 990 Kč. Za příplatek 2 950 Kč si můžete pořídit originální helmu Audi s technologií hard shell. V nabídce originálního příslušenství je také vak na složenou koloběžku, za cenu 2 260 Kč.

Zdroj: AudiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama