Reklama

Harley-Davidson Electra Glide Revival: limitovaná edice Icons Collection

Model Electra Glide Revival je prvním limitovaným strojem z řady Icon Collection, který se inspiroval modelem Electra Glide z roku 1969, který jako vůbec první nabídl polokapotáž Batwing. Bude vyrobeno pouhých 1500 kusů, každý bude mít své výrobní číslo a certifikát pravosti.

Harley-Davidson představil nový program Icons Collection, který každoročně nabídne limitovanou edici modelů s výrazným charakterem. Na počest amerického stylu budou oživeny klasické designy nebo nově ztvárněny vize budoucnosti motocyklů. Icons Collection bude každoročně obsahovat dva nové modely a každý bude vyroben pouze v jediné limitované sérii. Výroba takového modelu se již nikdy nebude opakovat. Každý motocykl bude mít jedinečné pořadové číslo a jeho majitel dostane certifikát pravosti.

1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (7)1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (5) 1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (6)

Prvním modelem v edici Icons Collection se stal Electra Glide Revival, retro-klasický motocykl pro milovníky historie a jedinečného nadčasového designu, jehož vzhled je inspirovaný modelem Electra Glide z roku 1969, který jako první nabídl polokapotáž Batwing. Tento prvek se stal ikonou ve světě motocyklů a jednoznačným designovým znakem strojů Harley-Davidson. Přestože se jej mnozí snažili napodobit, stále zůstává výrazným odlišujícím znakem mnoha současných modelů Harley-Davidson.

V roce 1969 byly volitelná polokapotáž a boční brašny nabízené pouze v bílém laminátovém provedení a Electra Glide Revival tento vzhled replikuje pomocí bílého lakování Birch White. Klasický vzhled dotváří dobový znak na nádrži a nápis Electra Glide na předním blatníku. V nabídce bude v jediné barevné verzi po vzoru originálních barev z roku 1969. Dvoubarevná nádrž kombinuje modrou Hi-Fi Blue a černou Black Denim, které jsou odděleny bílým pruhem Birch White. Boční panely a přední blatník jsou lakované modrou barvou Hi-Fi Blue.

Mezi hlavní designové prvky patří jednomístné sedlo s černobílým potahem a chromovaným rámem. Pod ním se nachází nastavitelná jednotka odpružení, také ve stylu modelů Harley-Davidson FL z šedesátých let. Nostalgický vzhled dále posilují chromovaná vyplétaná kola a širokými pneumatikami s bílými bočnicemi a chromované prvky na předním blatníku, bočních rámech, krytu sání, vidlicích a přídavných světlech. Klasika nikdy nevypadala lépe!

Motocykl je poháněný motorem Milwaukee-Eight 114 V-Twin se zdvihovým objemem 1868 ccm a točivým momentem 160 Nm při 3250 otáčkách. Šestirychlostní převodovka Speed Cruise Drive nabízí převody pro pohodlné a hospodárné přesuny po dálnici. Motor je usazen v extrémně pevném rámu, který je konstruován pro zatížení zavazadly i pro spolehlivý přenos výkonu motoru. Podvozek je navržen pro pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti. Pomocí otočného ovladače lze hydraulicky nastavit předpětí zadního odpružení . Přední vidlice 49 mm s dvojitým průtokovým ventilem má lineárními parametry útlumu a podporuje dobrou ovladatelnost.

1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (8)1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (1)1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (2)1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (3)1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (4)

Klasická kapotáž Batwing obsahuje čirý štítek a otvory Splitstream, které zamezují vzniku rušivých turbulencí. Elektronický tempomat zpříjemní dlouhé cesty, halogenový světlomet a přídavná boční světla zajistí perfektní osvětlení a posilují nostalgický styl tohoto modelu Revival. Systém infotainmentu Boom! Box GTS s barevnou dotykovou obrazovkou doplňují dva vestavěné reproduktory. K dispozici je pokročilý systém navigace a ovládání pomocí hlasových povelů (po spárování s kompatibilní náhlavní soupravou do přilby) plus kompatibilita s aplikacemi Android Auto a Apple CarPlay.

Ve standardní výbavě je také sada bezpečnostních funkcí Harley-Davidson RDRS s technologiemi pro řízení výkonu motocyklu v souladu s dostupnou trakcí při rozjezdech i brzdění. Bude vyrobeno pouhých 1 500 číslovaných motocyklů, které by měly dorazit k autorizovaným dealerům ještě na konci dubna s prodejní cenou 25 381 Eur (bez DPH), tedy přibližně 660 tisíc bez DPH.

1 Harley-Davidson Electra Glide Revival Icons Collection (9)

Zdroj: Harley-DavidsonLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama