Reklama

Nejrychlejší jezdec světa na písku Hlavní obrázek k článku: Nejrychlejší jezdec světa na písku

Na motorce se dají stanovovat rychlostní rekordy téměř ve všem, co vás napadne. Ať už je to jízda po zadním kole, nebo po předním. Máme tu nejrychlejší ženu světa, ale i muže. Tak proč bychom nemohli mít i nejrychlejšího jezdce na písku?

A taky že máme. Je jím motocyklový závodník, Zef Eisenberg, specializující se právě na různé rychlostní závody a je také držitelem několika rekordů. Málokdo o něm vím, že je také majitelem firmy Maximuscle, která se zabývá výrobou a prodejem doplňků pro výživu sportovců a jeho produkty musí splňovat přísné antidopingové normy. Čtyřiceti pětiletý jezdec má se závodními motocykly dlouholeté zkušenosti, začal jezdit v šestnácti letech a jeho prvním strojem byla Yamaha o obsahu 50 ccm.

1 Zef Eisenberg (1)1 Zef Eisenberg (5)1 Zef Eisenberg (6)

Zef Eisenberg má od letošního 13. května na svém kontě další rychlostní rekord. Tentokrát dokázal svůj motocykl rozjet na rychlost 322,4 km/h, což by nebyl zas takový um pro velké množství majitelů supersportů jedoucích po pevném povrchu, ovšem on to dokázal na písečném podloží a jestli jste někdy měli možnost jet alespoň kousek po písku, tak víte, že to zas taková sranda není. Sám jezdec říká, že největší problém měl s trakcí a s přilnavostí motocyklu Suzuki Hayabusa s přeplňovaným motorem. Svůj motocykl, který přezdívá Zelená Meanie, má přestříkaný na zelenou barvu, přesně tu, kterou můžete vídat na strojích jiné japonské značky, Kawasaki.

1 Zef Eisenberg (4)1 Zef Eisenberg (2)1 Zef Eisenberg (7)

Rekord zajel na pláži Pendine Sands v Carmathenském zálivu, který můžete nalézt v anglickém Jižním Walesu. Musíme dodat, že v době, kdy stanovil tento rekord, měl štěstí na povrch pláže, která byla krásně hladká. Díky silným větrům totiž bývá její povrch často zvlněný. Tahle 11 kilometrů dlouhá pláž už si však pár rekordů pamatuje. Jedním z vůbec prvních byl rekord britského závodníka a novináře Malcolma Campella. Na svém motocyklu Sunbeam 350 HP, kterému láskyplně říkal Modrý pták, zajel maximální rychlost 235,22 km/h. Musíme ještě dodat, že to bylo téměř před sto lety a to v roce 1924.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama