Reklama

WorldSSP: Stále není nerozhodnuto! Hlavní obrázek k článku: WorldSSP: Stále není nerozhodnuto!

Do konce šampionátu WorldSSP 2018 chybí už pouze dva závody, tedy jede se stále ještě o 50 bodů, a stále není jasné, kdo se stane letošním mistrem světa této kubatury. Jedno je ale jisté, bude jím někdo nový!

Na nový okruh do Argentiny přijíždí jako lídr kubatury WorldSSP letošní Rookie Sandro Cortese z Německa, ten má náskok na Francouze Julese Cluzela 11 bodů. Ve hře ale stále ještě jsou Švýcar Krummenacher, ten ztrácí na svého bývalého konkurenta z MS-Moto2 bodů 29. Mladý italský mladík Caricasulo má o 37 bodů méně než lídr šampionátu. Za pátým Italem De Rosou je obhájce titulu Lucas Mahias a jeho ztráta je přesně 50 bodů.

U trojice Cortese, Caricasulo a Mahias jde i o velkou motivaci: Jeden z nich dostane šanci pilotovat v novém týmu MS-Superbike GRT Yamaha třetí tovární motocykl této značky vedle Vd Marka a A. Lowese na sezónu 2019! Jelikož by ale GRT Yamaha měl připravovat mladé piloty pro MS-Superbike, tak do tohoto konceptu by se nejvíce hodil Federico Caricasulo.

Stav WorldSSP po 10 závodech z 12 celkově: 1. Sandro Cortese (GER-Yamaha) 169 bodů; 2. Jules Cluzel (FRA-Yamaha) 158; 3. Randy Krummenacher (SUI-Yamaha) 140; 4. Federico Caricasulo (ITA-Yamaha) 132; 5. Raffaelle De Rosa (ITA-MV Agusta) 128; 6. Lucas Mahias (FRA-Yamaha) 119; 7. Kyle Smith (GBR-Honda) 67; 8. Thomas Gradinger (AUT-Yamaha) 61; 9. Luce Stapleford (GBR-Yamaha) 53; 10. Anthony West (AUS-Kawasaki) 51.Login Přihlásit Registrace ›