Vítězem Sprintu Alex Marquez

Alex Márquez (Gresini Ducati) vyhrál svůj druhý závod ve sprintu MotoGP v Sepangu/Malajsie, mistr světa Pecco Bagnaia prohrál se svým nejvážnějším soupeřem Jorgem Martinem a ztratil tak v hodnocení MS-MotoGP další 2 body.

Výchozí pozice před třetím předposledním podnikem MotoGP roku v Malajsii byla jasná: už teď je jasné, že jezdec Ducati vyhraje mistrovství světa, před víkendem v Sepangu vedl Pecco Bagnaia (Lenovo) o 13 bodů před Jorgem Martinem (Pramac) a o 79 bodů před Marcem Bezzecchim (Mooney VR46), který má však pouze teoretickou šanci - protože se už rozděluje pouze 111 bodů.

Nejlepší výchozí pozici pro závody v Sepangu dosáhl Bagnaia, který v posledním letmém kole kvalifikace předčil Martina o 0,058 sekundy a získal 18. pole position ve třídě MotoGP, zatímco Španěl při snaze o zlepšení svého času havaroval.

V první řadě stáli Bagnaia, Martin a znovuzrozený Enea Bastianini a druhá řada se rovněž skládala výhradně z jezdců Ducati a to s Alexem Márquezem, Lucou Marinim a Bezzecchim.

Brad Binder (KTM) se kvalifikoval jako sedmý a tvořil třetí řadu startovního roštu společně s Fabiem Quartararem (Yamaha) a Maverickem Viñalesem (Aprilia).

Marc Márquez stál po havárii v Q1 pouze na 20. pozici startovního pole ve 23členném startovním poli ve dvou závodech, zatímco dvojnásobný mistr světa Superbike Álvaro Bautista, který zde startuje s divokou kartou, je až na předposledním, tedy na 22. místě.

Desetikolový sprint vedl Top-5 mistr světa Bagnaia, poté ho během jednoho kola předjeli Alex Márquez a Jorge Martin.

Alex Márquez vyhrál svůj druhý sprint po Silverstone v roce 2023 a také vyhrál závod Moto2 v Sepangu v roce 2019.

Neuvěřitelné: Sedm jezdců v Top-9 pilotuje Ducati, mezi ně se dokázali vměstnat pouze dva jezdci KTM Brad Binder a Jack Miller na 5. a 6. místě.

Martin snížil svůj náskok v celkovém hodnocení Světového poháru na jedenáct bodů ve srovnání s Bagnaiou, který je druhý.

23. Joan Mir, Honda, +40,594

Stav MS-MotoGP po 34 ze 39 závodů: 1. Bagnaia, 396 bodů. 2. Martin 385. 3. Bezzecchi 313. 4. Binder 254. 5. Aleix Espargaró 198. 6. Zarco 196. 7. Viñales 170. 8. Marini 165. 9. Miller 148. 10. Quartararo 145. 11. Alex Márquez 129. 12. Di Giannantonio 93. 13. Morbidelli 84. 14. Marc Márquez 81. 15. Oliveira 76. 16. Augusto Fernández 67. 17. Rins 54. 18. Nakagami 52. 19. Bastianini 51. 20. Raúl Fernández 40. 21. Pedrosa 32. 22. Mir 24. 23. Pol Espargaró 12. 24. Savadori 9. 25. Folger 9. 26. Bradl 8. 27. Pirro 5. 28. Petrucci 5. 29. Crutchlow 3.

MS konstruktérů: 1. Ducati, 601 bodů (mistr světa). 2. KTM 326. 3. Aprilia 287. 4. Honda 166. 5. Yamaha 165.

MS týmů: 1. Prima Pramac Racing, 581 bodů. 2. Mooney VR46 Racing 478. 3. Ducati Lenovo Team 457. 4. Red Bull KTM Factory Racing 402. 5. Aprilia Racing 368. 6. Monster Energy Yamaha 229. 7. Gresini Racing 222. 8. CryptoDATA RNF 120. 9. LCR Honda 112. 10. Repsol Honda 105. 11. GASGAS Factory Racing Tech3, 88.