Test MotoGP v Lomboku - 1. den

Po malajském Sepangu hostí dnes a další dva dny indonéský okruh «Mandalika Street Circuit» poprvé piloty «premier class», neboť zde začal oficiální třídenní test IRTA. A na trati uvidíme pouze stabilní piloty MotoGP, tedy bez testovacích jezdců.

V listopadu 2021 se zde konal první závodní motocyklový víkend, tehdy si pozdější mistr světa Toprak Razgatlioglu vyjel v MS-Superbike časem 1:32,877 min Pole-Position a to je zatím nejrychleji zajeté kolo na tomto zbrusu novém okruhu.

Pro všechny jezdce to byla na tomto okruhu premiéra, nikdo zde předtím netestoval. A dnes byl test přerušen deštěm, potom musela být trať vyčištěna a to trvalo kolem jedné hodiny. Čtyři hodiny před koncem bylo následující pořadí:
Mandalika-Test, stav v 13.45 hodin místního času: 1. Marc Márquez, Honda, 1:36,251 min; 2. Miguel Oliveira, KTM, 1:37,475; 3. Pol Espargaró, Honda, 1:37,627; 4. Alex Márquez, Honda, 1:37,883; 5. Andrea Dovizioso, Yamaha, 1:38,138; 6. Jorge Martin, Ducati, 1:38,501; 7. Remy Gardner, KTM, 1:38,537; 8. Francesco Bagnaia, Ducati, 1:38,759; 9. Johann Zarco, Ducati, 1:38,822; 10. Takaaki Nakagami, Honda, 1:39,221.

Potom se ale začalo pořadí hodně měnit a nakonec dnes hráli prim oba bratři Pol (Honda) a Aleix (Aprilia) Espargaro. Pomyslné stupně vítězů dokompletoval hodně překvapivě Brad Binder (KTM). Top-5 doplnili Alex Rins (Suzuki) a mistr světa Fabio Quartararo (Yamaha). A jelikož šestý skončil dnes Jack Miller (Ducati), tak v Top-6 nejlepších se dnes seřadili zástupci všech zúčastněných značek, které dělilo 0,648 sec. Ve druhé polovině elitní desítky dále byli Maverick Viňales (Aprilia), ex-mistr světa Joan Mir (Suzuki), veterán Andrea Dovizioso (Yamaha) a Jorge Martin (Ducati). Nejlepším Rookiem byl Fabio Di Giannantonio (Ducati) na P14, až za ním skončil na P17 Marc Marquez (Honda). Nejpilnějším pilotem na trati byl dnes Johann Zarco (Ducati), který odjel celkem 96 kol.