Stocky na Lausitzringu kořistí Mercada

Vítězem mokrého závodu stocků na Lausitzringu se stal Leandro Mercado, kterému zřejmě voda vůbec nevadila. Stupně vítězů doplnili ex-pilot MotoGP Bryan Staring a Riccardo Russo.

V Qualifying sice dominoval Toprak Razgatlioglu, ale na mokru se hned po první zatáčce propadal až mimo Top-10, až havaroval.

Na špici diktoval od začátku tempo Leandro Mercado, který v některých kolech jezdil až o 5 sekund rychleji než zbytek startovního pole. Po 11 kolech měl náskok 22 sekund.

O další pódiová umístění bylo hodně zájemců, ale ne všichni viděli šachovnicový praporek. Nakonec skončil po dlouhé přestávce zaviněné zraněním Bryan Staring (Kawasaki), který tak oslavil famózní comeback. To stejné ale platí i pro třetího v cíli Riccarda Russa.

Raffaele De Rosa, který kvůli nesportovnímu chování byl na startovním roštu postaven o 3 místa dozadu, byl v cíli odmávnut na P10 a tím ztratil hodně důležité body v boji o titul letošního šampiona.

Průběh závodu

Start: Polesetter Razgatlioglu měl nejlepší start, za ním Mercado a Rinaldi.

1. kolo: Mercado a De Rosa po chybě Razgatliogla (3.) ve vedení.

2. kolo: Mercado zůstává vpředu, za ním je to ale hodně turbulentní. Faccani, De Rosa (BMW), Russo, Bryan Staring (Kawasaki) a Razgatlioglu bojují o každý metr. Crash Vionnet

3. kolo: Mercado o 5 sekund rychlejší, než druhý nejlepší (!).

4. kolo: Mercado vede o 16 sec, za ním Faccani, Staring, Russo, De Rosa. Razgatlioglu až na P12.

5. kolo: Crash Razgatliogla a také Faccaniho - ten ovšem z P2!

7. kolo: Mercado 24 sec před Staringem a Russem. Crash Mercandelli

9. kolo: Mercado stále zrychluje. Staring a Rossi bojují o P2.

10. kolo: Rinaldi mimo trať

11. kolo: Mercado suverénně vyhrál, druhý dojel Staring a třetí Russo. Guarnoni a Calia dokompletovali Top-5. Další pořadí v cíli bylo následující: Salvadori, Suchet, Vitali, Tamburini a De Rosa.

V šampionátu vede dnešní vítěz Mercado se ziskem 102 bodů. Druhý je De Rosa (88), třetí Calia (77), čtvrtý Rinaldi (53) a na P5 je Guarnoni (46). Do konce letošního šampionátu chybí ještě dva závody - Magny Cours a Jerez, takže se bude rozdělovat ještě 50 bodů.

SUPERSTOCK 1000 FIM Cup 2016 - Pirelli German Round; Lausitzring EuroSpeedway- závod

01- Leandro Mercado – Aruba.it Racing Junior Team – Ducati 1199 Panigale R - 11 kol za 22'01.452