První den testů v Misanu pro Bautistu

Dvoudenní test jezdců z MS-Superbike začal v italském Misanu. Nejrychlejším byl dnes tovární pilot Ducati Španěl Alvaro Bautista, druhý dnes skončil US-Boy Garrett Gerloff a pomyslné stupně vítězů prvního dne testování dokompletoval Ital Michael Rinaldi s Ducati.

Francouz Loris Baz z německého týmu Bonovo action byl celkově čtvrtý a nejlepším jezdcem s motocyklem BMW M1000RR, ovšem jen nepatrně rychlejší než německý Rookie Philipp Öttl (Ducati).

Z jezdců kubatury Supersport byli odpoledne na trati s čipy pouze Can Öncü (Puccetti Kawasaki) a Nicolo Bulega (Aruba.it Ducati). Turek Öncü zajel čas 1:37,832 min, takže byl rychlejší než je nejrychlejší závodní kolo (Sandro Cortese, Yamaha, 2018, 1:38,193 min) a pomalu se přibližuje traťovému rekordu Pole-Rekord (Jules Cluzel, MV Agusta, 2015, 1:37,482 min).