První den testů: Bagnaia před Martinem a Espargarem

První ze dvou testovacích dní kubatury MotoGP v Doha se skončil nejlepším časem, který zajel obhájce titulu Francesco «Pecco» Bagnaia (Ducati). V úplném závěru se dostal na čtvrté místo tovární pilot Red Bull-KTM Brad Binder.

V průběhu dne bylo na trati dokonce trojnásobné vedení jezdců z továrny Aprilia, hodinu a půl před koncem testování úvodního dne se dostal do čela mistr světa Pecco Bagnaia a svůj čas dokázal sešroubovat až na 1:52,040; v to dobu vedl dokonce o 7/10 sekundy.

Jeho týmový kolega Enea Bastianini ho následoval o deset minut později, ale zůstal o 0,549 sekundy za Bagnaiou. Nováček v týmu VR46 Fabio Di Giannantonio, vítěz GP Kataru z loňského listopadu, se také zlepšil na loňské GP23, ale jeho ztráta na dvojnásobného mistra světa MotoGP byla stále 0,427 sekundy. Vicemistr světa Jorge Martin na Pramac-Ducati se přiblížil Bagnaiovi na rozdíl 0,220 s a obsadil na konci druhé místo.

Půlhodiny před koncem se mezi armádu Ducati zamíchal Aleix Espargaró a postoupil na třetí místo (+0,292 s). Tovární jezdec týmu Red Bull KTM Brad Binder předvedl v závěrečných minutách nejlepší sektorové časy a snížil svou ztrátu na 0,296 s, což znamenalo čtvrté místo. Jeho týmový kolega Jack Miller měl také nakročeno k nejlepšímu času, ale pak havaroval v 6. zatáčce. Byl sice schopen pokračovat v jízdě, ale v důsledku toho zůstal v klasifikaci na 14. místě.

Johann Zarco na LCR Honda naopak dojel devátý (+0,592 s) a dostal se do první desítky, kterou v prvním ze dvou dnů testování v Lusailu doplnil jezdec Yamahy Fabio Quartararo (+0,597 s).