Překvapení testů v Jerezu: Tony Arbolino, 15. Kornfeil

Velkým překvapením se nakonec skončily testy kubatury Moto3 na okruhu Circuito de Jerez. Nejrychlejším jezdcem byl nakonec Ital Tony Arbolino z týmu Marinelli Snipers s motocyklem Honda. Jakub Kornfeil obsadil celkově 15. místo.

Během posledního dne zajel celkem neznámý 17-letý Ital Tony Arbolino - vloni získal během 18 závodů Grand Prix pouhé 2 body - nejlepší čas za celé tři dny testování časem 1:45.498 a odkázal dosavadní protagonisty těchto testů Bastianiniho a Martina na místa druhé a třetí.

Ital Enea Bastianini zajel čas 1:45.630 a Španěl Jorge Martin pak 1:45.785.

Pro porovnání: Pole-Position při GP Jerezu získal tehdy Martin výkonem 1:46,004 min. Juniorský mistr světa Dennis Foggia - jako nejlepší pilot s motocyklem KTM - obsadil místo čtvrté a Niccolo Antonelli dokompletoval Top-5.

Phillipp Öttl skončil celkově šestý, Kornfeilův mladý týmový kolega ze stáje Redox Prüstel GP Marco Bezzecchi obsadil místo sedmé, Aron Canet skončil osmý a elitní desítku dokompletovali Nicolo Bulega a Fabio di Giannantonio.

Náš Jakub Kornfeil měl své nejrychlejší kolo za 1:46.424 min. a se ztrátou 0.926 sec. obsadil v přehledu časů po třech dnech testování 15. místo.

Poslední předsezónní test IRTA se bude konat opět v Jerezu a to ve dnech 6. až 8. března.