Petr Svoboda vyhrál v Mostě

Kromě šampionátu MS-side se v Mostě konal kompletní program IDM, tedy Mezinárodní mistrovství Německa motocyklů s početnou účastí českých jezdců a především mladík Petr Svoboda či zkušený Michal Prášek dali o sobě hodně hlasitě vědět.

Hostující jezdec z MS-Supersport 300 Petr Svoboda z Ostrovačic u Brna vyhrál sobotní závod této kubatury IDM v Mostě a v neděli obsadil místo druhé. V průběžném pořadí je tak Svoboda z nizozemsko-německého týmu Fürsport – RT Motorsports by SKM – Kawasaki na 4. místě.

IDM Supersport 300 Race 1: 1. Petr Svoboda; 2. Inigo Iglesias; 3. Dirk Geiger; 4. Walid Khan; 5. Ruben Bijman; 6. Troy Alberto; 7. Dustin Schneider; 8. Ferre Fleerackers; 9. Lennox Lehmann; 10. Marvin Siebdrath;

IDM Supersport 300 Race 2: 1. Inigo Iglesias; 2. Petr Svoboda; 3. Dirk Geiger; 4. Walid Khan; 5. Ferre Fleerackers; 6. Jose Manuel Osuna Saez; 7. Ruben Bijman; 8. Lennox Lehmann; 9. Máté Számadó; 10. Troy Alberto.

V závodě Supersport startovalo několik českých jezdců, výborně si vedl především Michal Prášek (MotoLife - Triumph Street Triple RS), který dojel v Race 1 v Top-5, když vyhrál host z WorldSSP Oliver Bayliss. Druhý závod byl přerušen ve 4. kole kvůli olejové stopě na trati a už se nedojížděl.

IDM Supersport Race : 1. Oliver Bayliss ; 2. Melvin van der Voort +8.576; 3. Twan Smits +8.657; 4. Andreas Kofler +15.516; 5. Michal Prasek +21.460; 6. Martin Vugrinec +28.788; 7. G Maxi Kofler +29.409; 8. Christoph Beinlich +29.632; 9. Jonas Kocourek +29.729; 10. Luca de Vleeschauer +43.579; 11. Filip Feigl; 15. Štěpán Zuda; 21. Petr Feigl.