NEC Cup 2016 v poločase: 2. Oliver König

Po čtyřech odjetých závodech ADAC Northern Europe Cup (NEC) vede německý teenager Matthias Meggle (15) před Čechem Oliverem Königem (14) a dalším Němcem Dirkem Geigerem (13).

ADAC Northern Europe Cup (NEC) je v roce 2016 novou závodní sérií a má za sebou zatím tři závodní víkendy. Premiéra se konala v rámci britského šampionátu Superbike v Silverstone, pak se závodilo při World Superbike v nizozemském Assenu a zatím naposled je viděli diváci na Lausitzringu v rámci IDM.

Závodní seriál tak po skoro tříměsíční přestávce bude pokračovat v rámci MS-MotoGP na Sachsenringu, dále se pojedou další závody při World Endurance Championship na okruhu Motorsport Arena Oschersleben, jedna jízda je plánována při finále IDM na Hockenheimu a finále se uskuteční v rámci britského šampionátu Superbike v nizozemském Assenu.

Němec Meggle má na svém kontě zatím 81 bodů, český jezdec König bodů 66 a Top-3 kompletuje další Němec Dirk Geiger (13), tedy vítěz ADAC Junior Cup powered by KTM.

Oliver König (14) kromě seriálu ADAC Northern Europe Cup 2016 závodí i v Alpe Adria Championshipu, kde suverénně vede a nepoznal zde ještě, jak chutná porážka, když 4x byl odmávnut v cíli na první pozici: „Jsem velmi spokojen, během 4 závodů jsem dojel čtyřikrát na pódiové umístění.“, řekl věcně a stručně mladý Čech, který v NEC 2016 skončil dvakrát třetí, jednou vyhrál a jednou byl v cíli odmávnutý v Top-7.

ADAC Northern Europe Cup 2016 - průběžné pořadí

01- Matthias Meggle (GER) - Dynavolt Intact GP Junior Team - Honda NSF 250 - 81 bodů
02- Oliver König (CZE) - Honda NSF 250 - 66
03- Dirk Geiger (GER) - Kiefer Racing - Honda NSF 250 - 60
04- Philipp Freitag (GER) - FKoch Rennsport&HannesAllwardt - Honda NSF 250 - 50
05- Simon Jespersen (DEN) - Honda NSF 250 - 46
06- Kevin Orgis (GER) - Kiefer Racing - Honda NSF 250 - 40
07- Rick Dunnik (NED) - HD Racing - Honda NSF 250 - 35
08- Toni Erhard - (GER) - Kiefer Racing - Honda NSF 250 - 34
09- Sasha De Vits (BEL) - DV1 RacingTeam - Honda NSF 250 - 33