Náhradníci za Anthonyho Westa

Kvůli podezření z dopingu nesmí Australan Anthony West závodit, ale jeho tým EAB antwest Racing na startu v Magny Cours nechyběl, místo zkušeného Australana jel náhradník. A nejinak tomu bude i nyní v Argentině.

Ve Francii startoval místo 37-letého Westa jeho mechanik Kevin van Leuwen. Tento specialista na podvozky pracuje v týmu EAB antwest Racing jako mechanik a v závodě se s Westovým motocyklem Kawasaki ZX-R6 umístil na 22. místě, minutu za vítězným Julesem Cluzelem. Na Top-15 mu chybělo 15 sekund.

Ve své podstatě si tak West a Van Leuwen prohodili své role.

Pro závod v Argentině nahradí Westa v týmu EAB antwest Kawasaki nizozemský mladík Glenn van Straalen, který 30. září teprve oslavil 18. narozeniny. V MS-Supersport-300 obsadil letos tento Nizozemec celkově 9. místo, když v domácím závodě byl odmávnut v cíli jako druhý.