MotoAmerica - Pittsburg: Další vítězství pro Beaubiera

Další vítězný double si na své konto připsal lídr šampionátu Cameron Beaubier. Yamaha opět porazila jasně Suzuki a Toni Elias na stupně vítězů nedosáhl.

Tovární pilot Yamahy Cameron Beaubier oslavil při čtvrtém závodním víkendu sezóny MotoAmerica další vítězný double a společně s Mathewem Scholtzem a Jakem Gagnem se postaral o velkou radost modrých.

Čtyřnásobný šampion US-Superbike Cameron Beaubier demonstruje celou letošní sezónu svou vlastní sílu v kombinaci s motocyklem Yamaha R1. 27-letý absolvoval na okruhu Pittsburgh International Race Complex svůj 99. a 100. závod v kubatuře Superbike šampionátu MotoAmerica a mohl tak oslavit své 44. a 45. vítězství. Ačkoliv vyhrál Superpole o pouhých 0,053 sekundy před značkovým kolegou Mathewem Scholtzem, tak v obou závodech dominoval dle libosti.

Cameron Beaubier by byl jistě vítanou náhradou za Michaela Vd Marka v šampionátu WorldSBK, ovšem Yamaha Europe není schopna finanční požadavky tohoto Američana splnit...

Scholtz, který naposled v Atlantě získal druhé a třetí místo, tak byl v Pittsburghu ještě lepší, když byl dvaktát dmávnut na druhém místě. Jihoafričan je nyní celkově třetí, pouze 22 bodů za Jake Gagnem.

Pilot BMW Josh Herrin skončil jen těsně za pódiem jako čtvrtý, když je nyní celkově sedmý.

Také Kyle Wyman (Ducati) byl na 4,47 km dlouhém okruhu hodně silný a je nyní prvním pronásledovatelem jezdců na motocyklech Yamaha v tabulce US-Superbike.

Nadále pokračuje mizerná bilance Suzuki v tomto roce. Toni Elias se minulý víkend nedostal přes P5 a mistr světa Moto2 z roku 2010 letos zatím nemá na svém kontě ani jedno pódiové umístění a celkově mu patří až 8. místo se ztrátou 107 bodů na Beaubiera, přitom do sezóny vstupoval jako jeden z favoritů. Jeho týmový kolega Bobby Fong pak neuviděl ani jednou cílový praporek.