Moto3 vyhrál v Jerezu neuvěřitelný Brad Binder

Obrovská radost v týmu Red Bull KTM Ajo. Lídr šampionátu Brad Binder předvedl v Jerezu závod snů, ačkoliv musel kvůli trestu odstartovat až z poslední pozice na startovním roštu, tak v něm suverénně zvítězil a vyhrál svůj historicky první závod v Grand Prix.

Jelikož KTM nahrála Jihoafričanovi jinou palivovou mapu a zapomněla to nahlásit k homologaci, tak byl Brad Binder potrestán a místo vyjetého P2 z Qualifying byl na startovním roštu posunut až na místo 35.

Pole Position si vyjel Rookie Nicolo Bulega z týmu Sky VR46, na místo druhé postoupil po Binderově trestu Jorge Navarro a první řadu startovního roštu dokompletoval Francesco Bagnaia...P9 Kornfeil; P25 Hanika.

Start: Už před startem měl problémy se svým motocyklem Niccolo Antonelli a musel do závodu vyjet z boxové uličky. Do čela šel Bagnaia, za ním Navarro.

1. kolo: Na čele Navarro, za ním Bagnaia a Bulega. Už na P21 Binder, P7 Kornfeil, P16 Hanika. Spadli Jorge Martin a Fabio Quartararo.

3. kolo: Navarro vede s náskokem 0,2 sec, za ním Bagnaia, Bulega, Fenati, Kornfeil a Bastianini. Spadl z P17 nezaviněně Hanika, P14 Binder.

5. kolo: Navarro, Bagnaia a Bulega mají náskok 2,2 sec na Fenatiho...P6 Kornfeil; P13 Binder.

6. kolo: Rookie Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) padá z P8, Pořadí je následující Bulega, Navarro a Bagnaia....P6 Kornfeil, P10 Binder.

7. kolo: Na čele Rookie Bulega, P8 Kornfeil, P9 Binder.

8. kolo: Do čela jde nazpět Navarro, P4 už pro Bindera, P7 Kornfeila

9. kolo: Pořadí Navarro, Bagnaia, Bulega a Binder..P11 Kornfeil. Havaroval John McPhee.

10. kolo: Binder ztrácí 3,8 sec na špici.

12. kolo: Lídr šampionátu Binder pouze 1,8 sec za špici závodu.

13. kolo: Padá Niccolò Antonelli, Binder už těsně za vedoucí trojicí Navarro, Bagnaia a Bulega.

15. kolo: Binder pouhých 0,4 sec za Top-3, vzápětí předjíždí Bulegu a je na P3.

16. kolo: Binder předjel Bagnaiu a dostal pod tlak Navarra. Bulega předjel Bagnaiu.

18. kolo: Binder útočí na Navarra. Kornfeil postoupil z P11 na P9.

20. kolo: Binder vede o 0,3 sec před Navarrem, dále Bagnaia a Bulega. P10 Kornfeil.

22. kolo: Brad Binder má náskok 1,7 sec před Navarrem. O pódiová místa bojují Navarro, Bagnaia a Bulega...Kornfeil postoupil na P5.

Cíl: Brad Binder vítězí po neuvěřitelném výkonu! Druhý dojíždí po tvrdém souboji se ztrátou 3,3 sec Rookie Bulega, za ním pak Bagnaia a Jorge Navarro. Následují na vynikajícím P5 Jakub Kornfeil, a dále Mir, Fenati a Bastianini.

Pro Brada Bindera je to jeho první vítězství v kariéře pilota Grand Prix, posledním Jihoafričanem, který vyhrál byl Jon Ekerold v roce 1981.

Moto3 World Championship 2016 Gran Premio Red Bull de Espaňa; Circuito de Jerez, závod