Marquezův vítězný hattrick, 15. Abraham

Mistr světa a lídr šampionátu «premier class» Marc Marquez zůstává i po neděli králem okruhu «Motorland Aragón», když zde dnes slavil vítězný hattrick po nervy drásajícím souboji s Andreou Doviziosem. První pódium pro Suzuki získal dnes Andrea Iannone.

Bohužel hned po startu havaroval Jorge Lorenzo, později ho následovali Alvaro Bautista a také Cal Crutchlow. Na čele jezdil hodně dlouho s #4 Dovizioso, až ho ve 14. kole vystřídal na čele #93 Marquez. O 2 kola později šel do čela opět Dovi, ovšem poslední kola závodu «Gran Premio Movistar de Aragón» nám nabídla neskutečný zážitek, když se do souboje zapojil i Andrea Iannone se Suzuki.

Po řadě předjetí především mezi #93 a #4 nakonec před domácím publikem vyhrál lokalmatador Marc Marquez, velkým poraženým se ale stal Andrea Dovizioso. Pod šachovnicovým praporkem byl nakonec ze svou modrých motocyklů Suzuki rychlejší ten s číslem #29, který řídil Andrea Iannone, zatímco Alex Rins se musel spokojit se čtvrtým místem. S okruhem «Motorland Aragón» se loučící Dani Pedrosa dokompletoval Top-5, za ním byl odmávnut hodně nečekaně Aleix Espargaro (Aprilia) jako šestý. Danilo Petrucci (Ducati) obsadil místo sedmé a pak na 8. pozici dojel nejlepší jezdec s motocyklem Yamaha, Valentino Rossi. Jack Miller s další Ducati skončil devátý a Top-10 dokompletoval Maverick Viňales s druhým továrním motocyklem Yamaha.

Za elitní desítkou byli klasifikováni a body si z Alcanizu dnes odvážejí ještě Franco Morbidelli (Honda) jako nejlepší Rookie, jeho značkový kolega Takaaki Nakagami, Bradley Smith (KTM), Johann Zarco (Yamaha) a také náš Karel Abraham (Ducati GP16). A šachovnicový praporek - ale bez bodového zisku - ještě uviděli Scott Redding (Aprilia), Thomas Lüthi (Honda), Hafizh Syahrin (Yamaha), Xavier Simeon (Ducati) a náhradník za Rabata a úplný nováček «premier class» Jordi Torres (Ducati GP16).

V šampionátu vede Marc Marquez se ziskem 246 bodů. Druhý je Andrea Dovizioso (174), třetí stále Valentino Rossi (159). Jorge Lorenzo a Maverick Viňales (oba 130) kompletují Top-5.