Reklama

Iannoneho zákaz činnosti stále platí Hlavní obrázek k článku: Iannoneho zákaz činnosti stále platí

Ani dnešní jednání CDI v sídle FIM ve švýcarském Mies nedaleko Ženevy nepřineslo žádné vyjasnění v dopingovém případu Andrey Iannoneho. Ten zůstává i nadále v provizorním trestu a nesmí se zúčastňovat žádné motocyklové soutěže nebo související činnosti, kterou pořádá FIM.

Proto padla i poslední možná varianta, že by Andrea Iannone okamžitě sedl do letadla a odletěl do Sepangu a stihl od 7. února testy IRTA.

CDI («International Disciplinary Court») má nyní až 45 dní na to, aby vynesl definitivní rozsudek. Osud továrního pilota Aprilie Iannoneho je nyní v rukou tří soudců, kterými jsou Manuel Marinheiro z Portugalska, František Schulman z České republiky a Fin Sakari Vuorensola.

FIM se nyní nesmí dle platných pravidel World Anti-Doping Codu a FIM Anti-Doping Codu až do vynesení rozsudku k tomuto případu vyjadřovat.

Pokud bude vynesen rozsudek v neprospěch italského jezdce, a ten bude potrestán zákazem činnosti, tak se dotyčný může ještě odvolat k TAS (Arbitral Tribunal of Sport) v Lausanne.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama