Filip Salač v kvalifikaci havaroval

Předposlední podnik zámořského turné mistrovství světa silničních motocyklů probíhá o tomto víkendu v malajsijském Sepangu. Filip Salač je po sedmnácti odjetých závodech na průběžném 9. místě a na svém kontě má 108 bodů.

Na asijských tratích ale bojuje více s nastavením motocyklu než se svými soupeři. Stejné to bylo také po dvou úvodních volných trénincích, po kterých byl sedmnáctý. Třetí trénink mu sice zajistil postup do elitní kvalifikace, ale v jejím úvodu spadl a do bojů o pole position už nezasáhl.

Filip Salač zajížděl v pátek časy nad hranicí 2:07.000 a zásadní zlepšení přineslo až sobotní ráno, když se dostal na 2:06.0720. Poslední tréninkovou jízdu přerušily dvě červené vlajky a závěrečných 16 minut ovlivnilo několik pádů a žlutých vlajek. Filip skončil v kombinaci na postupovém 9. místě a nastupoval až do hlavní kvalifikace. Jeho snahu o rychlé kolo ukončil hned v úvodu pád v sedmé zatáčce.

„Včera jsme se opět potýkali s nastavením, ale dnes to bylo mnohem lepší. Ráno se nám podařilo zrychlit, a i když to nebylo ideální kolo, čas stačil na přímý postup do Q2. Vycházel mi dobře hlavně třetí a čtvrtý sektor, na motorce jsem se cítil dobře a po několika nevydařených závodech jsem si jízdu zase mohl užívat. V prvním kvalifikačním kole jsem málem spadl, to jsem ještě ustál, bohužel ve druhém už ne. Mrzí mě to, ale závod je zítra a myslím si, že na body máme slušnou šanci. Doufám, že to dopadne dobře,“ řekl po kvalifikaci Filip Salač #12.

Jednadvacetiletý jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING odstartuje do závodu kategorie Moto2 z šesté řady. Kvalifikaci vyhrál Fermín Aldeguer, druhé místo obsadil Celestino Vietti a třetí skončil Manuel Gonzalez.