Dakar, 9. etapa: Honda vyhrála – Brabec má větší náskok; Michek 10.

Tovární tým Hondy se postaral v deváté etapě Rallye Dakar v Saudské Arábii o značkový hattrick; lídr závodu Ricky Brabec (Honda) - dnes v cíli druhý; pak zvýšil podstatně svůj náskok na čele soutěže.

Etapa měřila celkem 639 km, z toho 417 km byly zvláštní zkoušky. Američan vedl už při prvním kontrolním bodě na 40. kilometru, jeho týmový kolega Adrian Van Beveren převzal pozici lídra na 68. km a jelikož obdržel celkem 5:36 minut bonifikace, tak vyhrál letos už svou druhou etapu o 42 sec před svým týmovým kolegou Brabcem, třetí místo obsadil Pablo Quintanilla, rovněž Honda.

Největší Brabcovi soupeři v celkovém pořadí ovšem dnes ztratili daleko více: druhý Ross Branch (BW -Hero) má nyní ztrátu po 5.700 ujetých kilometrech 7:09 min, třetí Adrien Van Beveren (F - Honda) +11:16 a čtvrtý Jose Cornejo (CHL - Honda) +13:46.

Nejlepší z Čechů Martin Michek obsadil v etapě 18. místo, celkově ale je stále v Top-10.