CEV / ME Aragón: Granado vyhrál a zůstal lídrem, 10. Hanika

V dramatickém finále odrazil Brazilec Eric Granado útok domácího lokalmatadora Rickyho Carduse a vyhrál o pouhých 53/1000 sec. Tím zvýšil své vedení v evropském šampionátu. Náš Karel Hanika byl odmávnut v Top-10.

Už ve třetím kole spadli dva jezdci ze samé špičky jezdeckého pole, obhájce titulu Steven Odendaal a Joe Roberts.

Takže na špici bojovala dvojice protagonistů letošního šampionátu, vítěz prvního dnešního závodu Ricard Cardús a lídr šampionátu Eric Granado. Jejich vzájemného souboje ale využili ostatní jezdci a tak Top-8 jezdilo v rozdílu pouhé jedné sekundy.

Kvarteto ve složení Granado, Cardus, Perolari, Garzó - za nimi následovala dvojice Ekky Pratama a Ono. Tato šestice bojovala o vítězství, ovšem v samotném závěru se vedoucí sexteto rozpadlo. Nakonec projel cílem jako první Eric Granado (Kalex) a zvýšil tak své vedení v šampionátu o dalších 5 bodů, takže před finále ve Valencii vede o 16 bodů před Cardusem. Druhý Ricky Cardus (Kalex) prohrál o pouhých 0.053 sec., stupně vítězů dokompletoval Hector Garzón (Tech3) o 6,001 zpět.

Dále byli odmávnuti Corentin Perolari (Transfiormers; + 6.160), Dimas Ekky Pratama (Kalex; +6.368), Hiroki Ono (NTS; +7.205), Federico Fuligni (Kalex; +9.496), Marcel Brenner (Kalex; +13.643), David Sanchis (Suter; +17.430) a Top-10 dokompletoval Karel Hanika (Kalex; +19.530) z týmu Willi Racing.

A body ještě brali Xavier Cardelus, Jayson Uribe, Pontus Duerlund, Lachlan Elis a Philippe Le Gallo - oba posledně jmenovaní s motocykly konfigurace STK.

V šampionátu vede před finálovým závodem ve Valencii Eric Granado se ziskem 201 bodů, druhý je Ricky Cardus (185). Bez šance na obhájení titulu je třetí Steven Odendaal (137), čtvrtý pak Hector Garzó (113) a Top-5 kompletuje Joe Roberts (95). Následují Ekky Pratama (93), Fuligni (89), Ono (68), Tulovic (57) a Sanchis (40).

Karel Hanika má svém kontě za dnešní dva závody 8 bodů, to znamená 22. místo. Jiří Mrkývka jr. bod 1 - 28. místo.