Reklama

Brno nebude chtít dát peníze na opravu dráhy Masarykova okruhu Hlavní obrázek k článku: Brno nebude chtít dát peníze na opravu dráhy Masarykova okruhu

Brno nebude chtít investovat žádnou částku na opravu dráhy na Masarykově okruhu, kde se jezdí motocyklová Velká cena České republiky. Na dotaz novinářů to včera řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Důvodem je úbytek příjmů kvůli pandemii koronaviru, Brno čeká příští rok propad dvě miliardy korun. Kompletní opravu asi za 100 milionů požaduje promotér závodů Dorna, dílčí úpravy by mohly stát do 20 milionů.

Brno nebude chtít investovat žádnou částku na opravu dráhy na Masarykově okruhu, kde se jezdí motocyklová Velká cena České republiky. Na dotaz novinářů to dnes řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Důvodem je úbytek příjmů kvůli pandemii koronaviru, Brno čeká příští rok propad dvě miliardy korun. Kompletní opravu asi za 100 milionů požaduje promotér závodů Dorna, dílčí úpravy by mohly stát do 20 milionů.

Podle primátorky by bylo optimálním řešením, kdyby opravu dráhy zajistil Automotodrom Brno jako vlastník Masarykova okruhu: „Ve smlouvě se spolkem je sice uvedeno, že pokud bude opravy vyžadovat Dorna, tak je povinen platit spolek, ale mám za to, že by to měl hradit Automotodrom už jen z toho důvodu, jakou výši nájmu od spolku za pět let získal“, uvedla Vaňková.

Automotodrom není podle mluvčího Petra Boháče ochoten podílet se nějakou částkou na rekonstrukci povrchu. „A to z prostého důvodu. My zatím nemáme žádnou oficiální informaci ze spolku, že by k tomu aspoň v této minimální míře nechtěl přistoupit ze svojí strany, což vyplývá z uzavřených smluv. Takže neuvažujeme v této chvíli o tom, že bychom to hradili ze svého,“ uvedl Boháč.

Podle něj je zarážející, že se věc dostala do této situace. „Spolek o tom ví dlouhodobě, čerpá dotace nejen z města, ale i z kraje a od státu. Vadí nám jejich nečinnost, vnímáme vývoj velmi negativně, podle neoficiálních zpráv se nám zdá, že pro spolek je daleko jednodušší poslat to do insolvence a udělat z toho velkou mezinárodní ostudu,“ řekl Boháč.

Bývalý primátor Brna a nyní opoziční zastupitel Petr Vokřál (zvolen za ANO, nyní nez.) uvedl, že konec GP by byla jedna z nejhorších zpráv. „Je doba covidová a skončila by věc, ze které profitovaly stovky a tisíce podnikatelů,“ uvedl Vokřál.

Město ještě počká na stanovisko kraje jakožto dalšího partnera spolku. Ve středu nahradí dosavadní koalici v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem (za ANO) koalice nová v čele s budoucím hejtmanem Janem Grolichem (KDU-ČSL).

Zdroj: Sport.czLogin Přihlásit Registrace ›