Branch uhájil pozici lídra, 10. Michek

46. ročník nejtěžší Rallye světa pokračoval dnes druhou etapou. Už včera vzdali tři přední jezdci: Joaquim Rodrigues (Hero), Tosha Schareina (Honda) a soukromník KTM Michael Docherty , problémy se nevyhnuly některým spolufavoritům ani dnes.

Po dvou hodinách opravy skončila letošní Rallye pro jezdce se strojem Sherco Lorenza Santolina, když už po 17 km z celkového P6 začala stávkovat 450 SEF Factory tohoto 36-letého Španěla. Byla to už třetí porucha během jeho 6. závodění na této Rallye. Problémy měl s motocyklem Kove i Mason Klein (21), po první etapě byl třetí, ten musel zastavit už po 40 km a teprve po 2 hodinách oprav pokračoval v soutěži dále.

Ross Branch musel po svém etapovém vítězství v sobotu vyjet v neděli do závodu Rallye Dakar 2024 v Saudské Arábii z první pozice a úvodní 30 km dlouhou zvláštní zkoušku v dunách dokončil jako první, brzy potom ho ale dojeli nejbližší pronásledovatelé Ricky Brabec a Nacho Cornejo.

Společně pak vedoucí trojice jela společně etapu z Al Henakiyahu do Al Duwadimi;, celkově to bylo 463 kilometrů.

Jose Ignacio «Nacho» Cornejo z Chile dokázal tak vyhrát už svou 7. etapu na této Rallye a celkově se posunul na druhé místo.

Aktuální mistr světa v Rallye-Weltmeister Luciano Benavides (Husqvarna) ukončil neděli za Cornejem 2. místě, Pablo Quintanilla (Honda) obsadil místo třetí. Týmový kolega z HRC Ricky Brabec se pomocí časového bonusu 5:44 min umístil pátý.

Ross Branch (Herco) obhájil díky časovému bonusu vedoucí místo v celkové klasifikaci a vede o 2:30 min. před Cornejem.