Abraham v Alcanizi bodoval

Před zámořskými závody se na okruhu «Motorland Aragón» konal «Gran Premio Movistar de Aragón», kde Karel Abraham dokázal potřetí letos v «premier class» získat body, když byl po bojovném výkonu odmávnut v cíli jako 15.

Brněnský jezdec Karel Abraham má za sebou úspěšný závodní víkend, neboť už od pátku se pravidelně pohyboval v Top-15 a vše potvrdil svým umístěním v závodě samotném. Potřetí letos dokázal s motocyklem Ducati GP16 bodovat (po Kataru a Katalánsku) a na 4-dílné zámořské turné tak může odcestovat v dobré náladě.

„Jsem spokojený, protože jsme zpátky na bodech. Každý bod se počítá a díky tomuto patnáctému místu jedeme do Thajska a dalších zámořských závodů v lepší náladě. Byl to těžký závod, měl jsem dobrý start, ale ve třetí zatáčce mě předjel Valentino Rossi docela razantně a já jsem ztratil několik pozic. Znamenalo to, že nebudu moct bojovat se skupinou před sebou. Udržoval jsem si dobré tempo a dokázal jsem předjet Syahrina, Lüthiho a Reddinga. Celkově si myslím, že to byl dobrý závod, a ačkoliv naše časy na kolo byly stálé, tak jsme byli přesto pomalejší, než jsme čekali. Mysleli jsme si, že dokážeme jet 1:49, ale bylo pravděpodobně větší horko než včera a po závodě Moto2 bylo na trati méně přilnavosti.“