Reklama

Vespa Elettrica: výroba zahájena, v prosinci jde do prodeje Hlavní obrázek k článku: Vespa Elettrica: výroba zahájena, v prosinci jde do prodeje

Piaggio Group zahájilo začátkem září výrobu elektrického skútru Vespa Elettrica. Dlouho očekávaná elektrická verze nejslavnějšího a nejpopulárnějšího skútru na světě bude vyráběna v závodě Pontedera v provincii Pisa.

Z výrobní linky tohoto závodu sjel na jaře 1946 první skútr Vespa. Slavná italská značka novým elektrickým skútrem potvrzuje, že i nadále patří mezi světové lídry v oblastech designu, vývoje a výroby technicky vyspělých řešení mobility. Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Vespa, hodlá uvést nový model Vespa Elettrica na český trh ještě před letošními Vánocemi.

Zákazníci na prvních evropských trzích budou moci objednávat elektrické skútry Vespa od začátku října, a to výhradně prostřednictvím internetu na speciálních webových stránkách. Kromě konvenčního způsobu pořízení vozidla budou mít zákazníci na výběr inovativní financování all inclusive. Cena se bude pohybovat na úrovni vrcholných verzí aktuálně nabízené produktové řady Vespa, ale měla by se udržet pod hranicí 200 000 Kč.

Vespa Elettrica bude uváděna na evropské trhy postupně od konce října a na mnoha z nich bude k dispozici v listopadu, kdy se uskuteční letošní ročník výstavy motocyklů EICMA 2018 v Miláně. Po zahájení prodeje v Evropě zamíří elektrická Vespa od začátku roku 2019 také na trhy v USA a Asii.

1 vespa elettrica21 vespa elettrica1vespa elettrica

Vespa Elettrica je prvním krokem k vytvoření nové úrovně interakce mezi jezdcem a skútrem, bude připravena pro budoucí používání řešení, která jsou v současnosti vyvíjena pro robota Gita z vývoje společnosti Piaggio Fast Forward v Bostonu (jeho výroba bude zahájena na začátku roku 2019). Jedná se o systémy s umělou inteligencí, které se dokážou přizpůsobovat a reagovat na všechny lidské požadavky.

Jejich úkolem bude sledovat osoby a ostatní vozidla v blízkém okolí, rozpoznávat potenciální rizika a příležitosti a poskytovat mapové podklady a data o dopravě v reálném čase, které přispějí k vylepšování dopravní infrastruktury ve městech. Tato nová generace vozidel bude především dokonale znát své uživatele. Bude schopna je rozpoznávat i bez klíčku, předvídat jejich cíle a požadované nastavení, vstupovat do interakce s ostatními zařízeními i s vozidly na silnici. Navíc umožní míru individualizace, která je v současnosti sotva představitelná.

Vespa Elettrica bude uvedena na trh jako moderní ikona italské vyspělé techniky na celém světě. Použitím elektrického pohonu potvrzuje svou pověst značky, která kombinuje vytříbený styl s nejlepšími technickými inovacemi. Je nejen novým elektrickým skútrem, ale také moderním uměleckým dílem. Pro jeho uživatele přináší snadnou, přirozenou jízdu, vyspělou konektivitu a tichý provoz, individualizaci a dostupnost, hodnoty, které byly vždy spojovány se značkou Vespa.Login Přihlásit Registrace ›