Elektroskútry pro městskou policii
- Publikovno: 25.5.2012
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Město Neratovice zakoupilo pro své strážníky dva elektrické skútry české značky Akumoto. Jejich tichý provoz a nulové emise by měli být přínosem zvláště pro městské centrum.
Elektroskútry jsou pro policii připraveny ve speciálním designu a jsou navíc vybaveny led diodovým výstražným systémem. Maximální rychlost elektrického skútru je 45 km/hod, životnost akumulátoru je třicet tisíc kilometrů a mezi velké přednosti patří také princip vyjímatelné baterie, díky čemuž je možné dobíjet baterie i mimo motocykl. Pořizovací cena obou vyobrazených skútrů, včetně potřebné výbavy nepřesáhla sedmdesát tisíc korun.
První reakce jsou více než pozitivní. Elektroskútr je ideální pro pohyb strážníků a to jak v centru města, tak i v přilehlém okolí, kde je mnohdy s automobilem špatná dostupnost. Nový přírůstek do vozového parku kladně hodnotí také občané města, kteří oceňují především šetrnost a hospodárnost v rámci hospodaření s městskými finančními prostředky a v neposlední řadě také čistý, ekonomický provoz, jenž nezatěžuje životní prostředí v jejich městě.
Neratovice se pořízením elektrických skútrů přidaly mezi města, která postupují dle závazku státní správy. Ta se zavázala k obnově vozového parku s přihlédnutím na jejich šetrnost k životnímu prostředí. Pokud půjde vše podle plánu, do roku 2014 by jich mělo být až 25%. My říkáme jen tak dál. Je to určitě rozumnější investice než nákup drahých tříkolek Can Am nebo Hummerů. Ale to je spíše otázka na bývalé vedení pražské městské policie.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 25.5.2012
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
Další z rubriky
- 13.8. - MV Agusta Superveloce 1000 Ago: pocta Agostinimu
- 30.7. - Aprilia RS 125 GP 2025: replika závodního stroje
- 28.7. - Suzuki GSX-8T a GSX-8TT: neo-retro roadstery
- 23.7. - BMW R 1300 R Titan: stavba z BMW Motorrad
- 21.7. - Honda CUV e: 2025: elektrický skútr
- 15.7. - Triumph Scrambler 400 XC: anglická klasika