Reklama

Yamaha MW-Vision: koncept tříkolky Hlavní obrázek k článku: Yamaha MW-Vision: koncept tříkolky

Koncept městského vozidla představila Yamaha pod názvem MW-Vision. Smyslem tohoto projektu je co nejdokonalejší propojení jezdce s motocyklem a také to, aby pro něj byla jízda městem a v jeho okolí co nejvíce komfortní a příjemná.

Koncept využívá technologii vícekolového podvozku s náklonem LMW, které se v zatáčkách naklání stejně jako motocykl a tuto technologii již využívá například Yamaha Niken. Koncept MW-Vision představuje novou formu propojení uživatele s vozidlem. Model byl vytvořen s cílem přinést lidem filozofii Kando prostřednictvím strhujících zážitků ze společného náklonu se strojem, kdy jezdec doslova se strojem splyne, což umožňuje právě platforma s více koly s možností náklonu (LMW).

1 Yamaha MW Vision koncept trikolka (1)1 Yamaha MW Vision koncept trikolka (2)1 Yamaha MW Vision koncept trikolka (3)

Výsledkem je větší komfort a příjemnější jízda. Stroj je rovněž vybaven řídicí technologií udržování polohy a zpátečkou. Yamaha neuvádí, pomocí čeho se bude snažit udržet stroj v rovnováze, ale když zapátráte v paměti, možná si vzpomenete na motocykl s umělou inteligencí a s označením MOTOROiD, který má samovyvažovací funkci pomocí gyroskopů a Yamaha jej představila před dvěma lety na autosalonu v Tokiu. Důvod proč si to myslíme je zcela jednoduchý, přece nebudete na každé křižovatce vystrkovat nohy z vozidla ven, potažmo, když budete sedět tak nízko.

1 Yamaha MW Vision koncept trikolka (4)1 Yamaha MW Vision koncept trikolka (5)1 Yamaha MW Vision koncept trikolka (6)

Výrobce neuvádí ani, čím bude MW-Vision poháněno, ale předpokládáme podle zamýšleného určení vozidla, že to bude elektromotor. Díky ergonomické kapotáži se tato tříkolka bude mnohem snáz ovládat. Mezi další specifika patří interaktivní komunikace uživatele a stroje prostřednictvím zvuku (hlasem) a světla, což přináší zcela nové jízdní zážitky.

1 Yamaha MW Vision koncept trikolka (7)1 Yamaha MW Vision koncept trikolka (8)Login Přihlásit Registrace ›