Reklama

Yamaha MOTOROiD: motocykl jako domácí mazlíček Hlavní obrázek k článku: Yamaha MOTOROiD: motocykl jako domácí mazlíček

Společnost Yamaha se chystá na tokijském autosalonu Motor Show představit v premiéře několik zajímavých technologií, na kterých v současné době pracuje. Jednou z nich bude i motocykl s umělou inteligencí, MOTOROiD.

Kromě něj tam také budete moci spatřit druhou verzi humanoidního Motobota nebo zajímavý koncept jednomístného čtyřkolového vozidla MWC-4. MOTOROiD má svému majiteli přinést také jiný zážitek, než jen samotnou jízdu. Chtějí, aby pro něj byl něčím výjimečným. Proto využili umělou inteligenci a vytvořili stroj, který je kombinací motocyklu a živé bytosti a který má jedinečnou schopnost rozpoznat svého majitele. Je to vlastně jako váš domácí mazlíček, který ihned poté, co otevřete vchodové dveře, pozná, kdo se vrátil domů.

1 Yamaha MOTOROiD (2)1 Yamaha MOTOROiD (3)1 Yamaha MOTOROiD (4)

Japonští inženýři vycházeli ze zajímavého nápadu, který jim vnukli samotní majitelé motocyklů. Někteří z nich totiž vnímají svůj stroj jako osobnost a přisuzují mu určitý charakter nebo i vlastnosti. No a tak proč jim v tomto nevyjít vstříc? Motocykl by měl být poháněn elektromotorem a jednoznačně má skvělý design. Stejně tak jako má Honda samovyvažovací motocykl, podobné vlastnosti by měl mít i MOTOROiD.

1 Yamaha MOTOROiD (1)1 Yamaha MOTOROiD (5)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama