Reklama

Suzuki Katana 3.0 koncept: pocta legendě Hlavní obrázek k článku: Suzuki Katana 3.0 koncept: pocta legendě

Jedním z přehlížených konceptů letošní milánské výstavy byla Suzuki Katana s označením 3.0 a přitom je to vlastně velmi zajímavý nápad, jak znovu oživit zašlou slávu kdysi úspěšných modelů tohoto japonského výrobce.

Marně byste však hledali jakoukoliv spojitost se Suzuki, motocykl je totiž tvorbou lidí z italského Motociclismo.it, kteří spolupracovali s designérem Rodolfem Frascolim a studiem Engines Engineering. K dobru věci však japonskému výrobci svědčí to, že jej tato studie nenechala chladným a umístil ji přímo na svém stánku.

1 Suzuki Katan 3.0 koncept(4)1 Suzuki Katana koncept (1)1 Suzuki Katana koncept (2)

Koncept Katana 3.0 vychází ze sportovního motocyklu GSX-S1000F a je jednou z možností, jak by mohli v Suzuce obnovit letitou klasiku, modelovou řadu Katana. Sympatické je, že ji stále zůstal nádech osmdesátých let, ačkoliv vychází z motocyklu našlapaného novými technologiemi. Důvod, proč se designéři rozhodli právě pro tuto stavbu je zcela jednoduchý, chtějí jí totiž dostat opět do podvědomí motocyklových fanoušků a také jí třeba inspirovat i ostatní designéry. Vždyť to býval před třiceti lety jeden z nejúspěšnějších závodních motocyklů, se kterým se pravidelně jezdily vytrvalostní závody.

1 Suzuki Katan 3.0 koncept(5)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(6)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(7)

Rodolfo Frascoli patří mezi vyhlášené italské designéry a ačkoliv vám možná jeho jméno nic neříká, stojí za vzhledem Moto Guzzi Griso nebo třeba Triumph Street Triple. Jeho motocykly jsou vždy něčím zajímavé a rozhodně patří mezi líbivé stroje. Nejinak je tomu i u stavby Katana 3.0, která je jisto jistě mnohem hezčí než původní S1000F. Je škoda, že tyto modely postupem času zanikají a o pár let později, kromě pár pamětníků nebo nadšenců, nikdo ani netuší, že kdysi býval slavný motocykl se jménem Katana. Třeba si to v Suzuce jednou uvědomí také.

1 Suzuki Katan 3.0 koncept(3)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(2)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(8)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(1)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(10)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(11)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(12)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(13)1 Suzuki Katan 3.0 koncept(9)

zdroj: motociclismo.itLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama