Reklama

KTM 1290 Super Duke GT 2016: bestiální cesťák Hlavní obrázek k článku: KTM 1290 Super Duke GT 2016: bestiální cesťák

Jak jinak byste nazvali tuto rakouskou novinku, která se hrdě ohání výkonem 173 koní a přitom je to cestovní model?

Tuhle mašinu už jsme vám představovali, ale to byla ještě polepená maskovací folií a tak vás nemůžeme ochudit o její pravou podobu. Navíc si ji můžete pořídit ve dvou provedeních, oranžové a šedé, i když po pravdě, moc se to neliší. Buď je víc oranžová nebo méně, každopádně sluší jí to v obou verzích.

GTčko je postavené na základech úspěšné KTM Super Duke 1290 R, kterou pohání motor LC8 o zdvihovém objemu 1301 ccm. I u cestovní verze vám zůstanou některé elektronické systémy, jako je například výběr z několika jízdních map (Street, Rain, Sport a Supermoto), kontrola trakce, asistent rozjezdu do kopce, tempomat nebo třeba kontrolka pro hlídání tlaku v pneumatikách. Také GTčko má semiaktivní podvozek a stabilizační systém Bosch, který je propojen s ABS.

Jedno vám zaručím určitě, cestování se pro vás z části stane adrenalinovým zážitkem, protože nevím, jestli se vám podaří udržet tuhle mašinu v klidu, když budete pořád cítit, jak moc chce jet. Oproti Rku se jí dostalo polokapotáže, vyšší stavitelné plexi, pohodlnější sedlo a samozřejmě i větší palivovou nádrž, která nyní pojme 23 litrů paliva. Posunuty jsou také stupačky a to z důvodu lepšího posazu, aby se vám pohodlně cestovalo a vydrželi jste v sedle celý den. Stavitelná jsou také řídítka a gripy jsou samozřejmě vyhřívané. Hmotnost GTčka se zvýšila na 228 kilogramů a jestli vás zajímá cena, tak si připravte necelého půl milionu korun a novinka je vaše.

1 KTM 2016 1290 Super Duke GT81 KTM 2016 1290 Super Duke GT91 KTM 2016 1290 Super Duke GT10Login Přihlásit Registrace ›