Ducati SuperSport R: koncept od Oberdan Bezzi Hlavní obrázek k článku: Ducati SuperSport R: koncept od Oberdan Bezzi

Italský designér Oberdan Bezzi už delší dobu nosil v hlavě koncept sportovního motocyklu SuperSport R, kde by propojil staré prvky s novými. Až teprve sportovní náčiní od Ducati bylo pro něj tím ideálním materiálem.

Oberdan Bezzi není žádný nezkušený designér, ačkoliv se více pohybuje na poli skútrů, můžete si jej pamatovat třeba díky jeho konceptu BMW G 310 GS. Občas se potřebuje z jeho tvorby skútrů vymanit, a tak dalším takovýmto netypickým dítkem je právě jeho koncept Ducati SuperSport R.

Možná si budete myslet, že jako základním stavebním kamenem mu postál sportovní motocykl Ducati Supersport S, ale budete překvapeni jako my, že tomu tak není. Bezzi svůj koncept postavil na základech Ducati Scrambler a umně prokombinoval staré a nové komponenty ze sportovního motocyklu od Ducati. Líbil se mu původní model Supersportu, který kdysi Italové vyráběli, a tak do jeho konceptu zakomponoval původní polokapotáž i vzduchem chlazený motor DesmoDue.

oberdan bezzi ducati supersport r koncept

Vyvážil to však novodobými tlumiči, koncovkou výfuku Akrapovič a aby to celé ještě více podtrhl, oděl motocykl do letošních barev MotoGP týmu Ducati. Uznejte sami, že to je zajímavý nápad, včetně návratu ke klasickému vzduchem chlazenému motoru. Možná by to mohl být i zajímavý model, který by mohl rozšířit celou řadu motocyklů Ducati Scrambler a nabídnout v nich zase něco unikátního.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama