Reklama

Royal Enfield Himalayan: bude se prodávat v Evropě Hlavní obrázek k článku: Royal Enfield Himalayan: bude se prodávat v Evropě

První enduro vyrobené anglickou firmou Royal Enfield se bude prodávat i v Evropě. Poprvé se svým divákům představil v Miláně na výstavě EICMA.

Himalayan byl oficiálně představen začátkem roku v Indii a tam také bylo řečeno, že se bude prozatím prodávat pouze na tomto trhu, respektive, že se ani neuvažuje o vstup na některé další trhy. Naštěstí pro nás, firma své rozhodnutí přehodnotila a my se tak můžeme těšit, že bychom si mohli toto lehoučké endurko o hmotnosti 182 kilogramů pořídit v příštím roce rovněž.

1 himalayan Royal Enfield021 himalayan Royal Enfield041 himalayan Royal Enfield06

Bohužel při jeho představování, pustil RE do éteru video, které si můžete prohlédnout níže, ve kterém testovacímu jezdci při doskoku upadla pravá stupačka. Okamžitě se rozběhly spekulace o tom, že se nebude jednat o kvalitní motocykly. Mluvčí firmy však vydal vyjádření, ve kterém uvádí, že se jednalo o prototyp a nedá se to porovnávat s kvalitou motocyklů, jenž se budou vyrábět na lince.

1 himalayan Royal Enfield011 himalayan Royal Enfield031 himalayan Royal Enfield05

Já si však myslím, že by měl dostat tento jednoválec od nás šanci, ať ukáže, co v sobě ukrývá. Nepochybně by to mohl být dobrý společník pro začínající jezdce, má totiž na sobě minimum plastu, je vybaven ochranným rámem a krytem motoru. Přední kolo má rozměr 21 palců, zadní tlumič se chlubí dlouhým zdvihem a pro cestování mimo asfaltové silnici uvítáte vyšší světlou výšku. Jednoduchá přístrojovka vám rovněž zpříjemní jízdu. Motor má obsah 411 ccm a jeho maximální výkon je 24 koní, krouťák 31 Nm. Servisní interval by měl být každých 10 000 km. Cena zatím nebyla stanovena.

1 himalayan Royal Enfield071 himalayan Royal Enfield081 himalayan Royal Enfield091 himalayan Royal Enfield101 himalayan Royal Enfield111 himalayan Royal Enfield121 himalayan Royal Enfield13Login Přihlásit Registrace ›

Reklama