Reklama

GyroCycle: prototyp samovyvažujícího elektrického motocyklu Hlavní obrázek k článku: GyroCycle: prototyp samovyvažujícího elektrického motocyklu

Americká firma Thrustcycle Enterprises LLC představila světu svůj prototyp samovyvažujicího motocyklu, se kterým by chtěla jít do prodeje na konci letošního roku. Tedy nevím jak vám, ale mě to připadá jak křeslo na kolečkách.

No uznejte sami, BMW nedávno představilo svůj koncept samovyrovnávajícího motocyklu VISION NEXT 100 a designově je to velmi povedený stroj, ačkoliv se jedná pouze o fikci. Za zmínku rozhodně také stojí prapodivně vypadající Lit Motors C1, u kterého si nejste jistí, jestli se jedná o motocykl, nebo už je to auto.

1 Gyrocycle81 Gyrocycle51 Gyrocycle7

GyroCycle si udržuje rovnováhu pomocí gyroskopického systému, jedná se o ultramoderní městský dopravní prostředek, který by měl být nabízen ve dvou variantách, buď jako skútr, nebo s uzavřenou kabinou. Ve Wilsonvillu v Oregonu probíhá testování prototypu Bumble Bee, ze kterého by si však měl GyroCycle převzít pouze gyroskopický systém, ale ne jeho vzhled. Bohužel zatím nejsou známy žádné technické data, pouze víme, že bude motocykl poháněn elektromotorem. Prodejní cena by se měla pohybovat kolem půl milionu korun. Vyrobena bude pouze limitovaná edice a první kusy by se měly světu představit již na konci letošního roku.

1 Gyrocycle41 Gyrocycle21 Gyrocycle1

Majiteli firmy Thrustcycle Enterprises LLC jsou Clyde Igarashi a David Ryker. Právě posledně jmenovaný už zkušenosti s vývojem samovyvažujících motocyklů má. V polovině devadesátých let vyvíjel prototyp Gyro Hawk, který měl uzavřenou kabinu a rovněž sám udržel rovnováhu.

1 Gyrocycle31 Gyrocycle6Login Přihlásit Registrace ›

Reklama