Reklama

Moto Morini Corsaro 1200 ZZ: s nespoutanou duší Hlavní obrázek k článku: Moto Morini Corsaro 1200 ZZ: s nespoutanou duší

Corsaro 1200 ZZ je nezlomný, zuřivý a má odvážnou duši! Tak svoji novinku charakterizuje samotný italský výrobce Moto Morini.

Pro mnoho výrobců příchod nové emisní normy Euro4 znamenalo to, že buďto u svých motocyklů, které patří mezi jejich nejprodávanější, upraví motory, aby splňovala daná kriteria, nebo se rovnou pustí do úplně nového motocyklu, s neokoukaným designem. Přesně tuhle variantu si zvolilo také Moto Morini a představili novinku Corsaro 1200 ZZ.

Italský design se tu rozhodně nezapře, tak trochu mi to připomíná styl „Ducati“. Motocykl je poháněn véčkovým dvouválcem o obsahu 1200 ccm, výkonu 137 koní a maximálnímu točivému momentu 125 Nm. Podařilo se jim přepracovat agregát, který původně poháněl jiný stroj, Bialbero Corsa Corta a měl zdvihový objem 1187 ccm. Motor nyní odpovídá normě Euro4, ale touto úpravou neztratil vůbec nic ze svého charakteru. V podstatě nejvíce práce měli s výfukovým systémem Zard, který jim napomohl snížit hluk i emise, ale ruku v ruce s tím jde i nižší spotřeba paliva.

1 Moto Morini Corsaro 1200 ZZ11 Moto Morini Corsaro 1200 ZZ21 Moto Morini Corsaro 1200 ZZ3

Moto Morini si přálo, aby jejich motocykl byl skrz na skrz z italské produkce a tak kromě duálního ABS Bosch 9MP, jsou všechny další komponenty pouze od místních výrobců. Motor byl vyroben v Trivolziu, jižně od Milána, plně nastavitelné přední vidle a také zadní tlumič dodala firma Mupo sídlící v Bologni. Z italské produkce pochází také brzdy Brembo a pneumatiky Pirelli Diablo Rosso III. Firma AIM dodala veškerou elektroniku a barevný pětipalcový TFT displej. Corsaro je rovněž vybaveno rychlořazením, pro sportovnější styl jízdy.

Líbí se vám novinka od italského výrobce? Aby ne, každý motocykl z jejich dílny je jedinečný, objednávky se řeší přímo v továrně a oni vám postaví stroj přímo na míru dle vašich vlastních požadavků. Ještě než vám jej předají, projde kompletní zatěžkávací zkouškou, abyste dostali skvěle fungující motocykl. Cena začíná na částce necelých 19 900 eur (cca 530 tis. korun), není to zrovna málo, ale můžete si být jistí, že ten váš bude pouze jeden a druhý stejný nikde jinde na silnici nepotkáte.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama