Reklama

Ducati potvrdila nový model Streetfighter V4 Hlavní obrázek k článku: Ducati potvrdila nový model Streetfighter V4

Již tento víkend Ducati poprvé představí světu nový prototyp modelu Streetfighter s motorem V4 a to na slavném závodu Pikes Peak v americkém Coloradu. Oficiálně by se měl dostat do prodeje již na jaře příštího roku.

Do kokpitu za řídítka tohoto prototypu se usadí Carlin Dunne, který tu zvítězil již čtyřikrát a pokusí se obhájit své loňské prvenství v tomto závodu s Multistradou 1260. Motocykl je již finální předprodukční verzí a pro jeho ještě větší atraktivitu se mu dostane i speciálního barevného provedení od designového studia Centro Stile Ducati.

1 Ducati Streetfighter V4 2020 (1)1 Ducati Streetfighter V4 2020 (3)1 Ducati Streetfighter V4 2020 (4)

Hora Pikes Peak s nekonečným množstvím zatáček je pro Ducati ideálním místem, kde si mohou otestovat jízdní vlastnosti budoucí modelové novinky Streetfighter V4, která bude veřejnosti představena na podzim letošního roku na výstavě EICMA v Miláně. Není to nic jiného než odstrojená Panigale V4, dovybavená o aerodynamické prvky a vysoká širší řídítka, ale stále poháněná motorem Desmosedici Stradale o zdvihovém objemu 1100 ccm. Ovšem Streetfighter V4 bude primárně určen pro jízdu v běžném silničním provozu, ale nemyslím si, že byste tu přišli o 200 koní pod sedlem. K čemu si myslíte, že asi jsou tam ty aerodynamická křidélka, no? :-)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama