Reklama

KTM 390 Adventure: dočkáme se už letos? Hlavní obrázek k článku: KTM 390 Adventure: dočkáme se už letos?

Možná už letošní výstava Intermot nebo milánská EICMA zažijí představení malého cestovního endura, které by mohlo doplnit své silnější sourozence v rodině KTM a rozšířit tak nabídku i pro začínající jezdce.

Ostatně jejich největší konkurent BMW už druhým rokem prodává malé enduro G310 GS a rozhodně si na jeho neprodejnost stěžovat nemohou. Je na čase, aby se také oranžoví vytasili s jeho konkurentem. O tom, že něco chystají se už spekuluje pár měsíců, ale teprve před pár dny tuto informaci mezi řečí potvrdil ředitel indické Bajaj SVP a KTM India, Amit Nandi.

V rámci prohlášení pro tamní tisk uvedl, že s motocyklem 390 Adventure přichází dlouho očekávaný vstup do segmentu prémiových cestovních endur, která jsou vhodná právě pro indické cesty. Nesdělil přímo, jestli se bude jednat o motocykl KTM nebo Bajaj, ale vzhledem k objemu 390 asi nemusíme dlouho spekulovat, co by to mohlo být.

KTM 390 Adventure

Nový Adventure by tedy mohl být postavený na základech malého Duka 390, který již posloužil svojí platformou závodnímu motocyklu KTM RC 390 R. Motocykl by tedy byl poháněn jednoválcem o zdvihovém objemu 373 ccm a výkonu 43 koní, což by mělo stačit pro lehčí terén a zvládnutí základů jízdy v něm.

Pro oranžové by to byl zcela jistě velmi dobrý krok, rozšířili by tak svoji nabídku i pro mladší a méně zkušené jezdce. Zřejmě se však nejprve bude prodávat na asijském trhu, kde je hlavně v Indii BMW se svým malým GS velmi úspěšné. Ostatně není se čemu divit, když ho tu i vyrábí. Nechme se tedy překvapit, jestli KTM malý 390 Adventure doveze i na evropský trh.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama