Reklama

Harley-Davidson 338: novinka míří do kategorie maloobjemových motocyklů Hlavní obrázek k článku: Harley-Davidson 338: novinka míří do kategorie maloobjemových motocyklů

Na začátku června by měl Harley-Davidson představit na asijském trhu nový stroj v segmentu maloobjemových motocyklů. Důvod je jasný, v téhle kategorie se totiž v Asii prodává nejvíce strojů a pokud nechtějí přijít o zákazníky a možnost vybudovat si loajalitu ke značce, musí mít v nabídce něco i pro tyto zájemce.

Možná to tak nevnímáte, ale tento krok ze strany amerického výrobce je rozhodně velmi odvážný a bude to pro ně znamenat další historický milník na své cestě zpět ke kořenům své značky, kdy měli ve své nabídce také maloobjemové motocykly. Ačkoliv se nebude jednat čistě o jejich vlastní vyrobený stroj.

Harley-Davidson 338 vzniká ve spolupráci s čínským gigantem Zhejiang Qianjiang a nemýlíte se, pokud vám tento název přišel povědomý. Je to totiž tatáž firma, která je spolumajitelem italské Benelli a s maloobjemovými motocykly tak mají velké zkušenosti. Zmiňme třeba Benelli 302, která je poháněna kapalinou chlazeným řadovým dvouválcem, stejně jako tomu bude u novinky od HD.

1 Harley Davidson 338 (2)1 Harley Davidson 338 (3)1 Harley Davidson 338 (1)

Jak už název motocyklu napovídá, zdvihový objem bude mít 338 ccm a výkon by se mohl pohybovat kolem 40 koní. Konstrukčně by však Harley mohl vycházet ze zmiňované Benelli 302S a kromě motoru, by mohli mít společný podvozek i rám. Ovšem vzhled bude čistě americkou záležitostí a dost se podobá elektrickému motocyklu Livewire. Premiéru si tento motocykl odbude v Číně a model 338 bude určený pouze pro asijský trh. Informaci o eventuální vstup na ostatní trhy ještě výrobce nezveřejnil.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama