Reklama

Moto Guzzi V90 TTR: koncept od Oberdan Bezzi Hlavní obrázek k článku: Moto Guzzi V90 TTR: koncept od Oberdan Bezzi

Tohohle italského designéra mám poslední dobou čím dál tím víc raději. Ačkoliv jeho hlavní obživou je navrhování skútrů, občas si Oberdan Bezzi odskočí ke svému oblíbenému tématu a tím jsou cestovní endura. Co říkáte na jeho další koncept? Za nás palec nahoru.

Jestli se něco italské značce Moto Guzzi v posledních letech fakt povedlo, tak to byl jejich model V85 TT, který mě doslova chytil za srdce. Proto se ani nedivím, že si tento model vybral pro své tvůrčí myšlení i Oberdan Bezzi a posunul jej o další level nahoru. Svému konceptu dal jméno Moto Guzzi V90 TTR, snad asi i proto, abyste viděli tu spojitost s původním motocyklem.

Moto Guzzi V90 TTR koncept Oberdan Bezzi

Design ve stylu dakarských motocyklů s větší palivovou nádrží a novým tvarem sedla se povedl skvěle a musí se nechat, že to Guzzině v tomto kabátu náramně sluší a sluší jí také větší 21-palcové přední kolo, vzadu má kolo palců 18. Ještě by se mi tam líbil dlouhý zobák nad předním kolem. Nevím, jestli by současný vidlicový dvouválec o zdvihovém výkonu 853 ccm a výkonu 80 koní, šel přepracovat na výkon 900 ccm, ale to už je spíše otázkou na italské konstruktéry. Tedy za předpokladu, že by je Bezziho koncept zaujal natolik, že by se rozhodli pro jeho výrobu.

Líbí se vám tenhle koncept cestovního endura? Tak to se vám budou zamlouvat i další koncepty Oberdana Bezziho, ať už je to Aprilia Tuareg 900, BMW G 310 GS nebo třeba Suzuki SV650 Rally.Login Přihlásit Registrace ›