Reklama

Aprilia Tuareg 900: koncept od Oberdan Bezzi Hlavní obrázek k článku: Aprilia Tuareg 900: koncept od Oberdan Bezzi

Ani se nedivíme italskému designérovi Oberdanovi Bezzimu, že si tentokrát vzal do parády značku Aprilia a představil světu jeho návrh cestovního endura. Možná tím chtěl výrobci něco naznačit nebo ne?

Když se totiž podíváte do nabídky Aprilie, vše se točí kolem jejich motoru V4, a tak kromě skvělých sportovních motocyklů v čele s Tuono V4 1100 RR a tu naleznete jen dvě zábavné dvouválcové devítistovky Dorsoduro a Shiver, které si svůj debut prožily před dvěma lety a nahradila původní modely poháněné motorem o objemu 750 ccm.

Aprilia Tuareg 900 Oberdan Bezzi koncept

Nám se však stále stýská po dvanáctistovce Caponord a asi nebudeme jediní, když Oberdan Bezzi představil svůj koncept Tuareg 900 postavený na motoru z Dorsodura. Tedy musí se nechat, že je to opět velmi povedené dílo. Mezi další jeho atraktivní kousky patří třeba koncept BMW G 310 GS nebo Ducati SuperSport R a to je Bezzi především návrhářem skútrů.

V konceptu Tuareg 900 tak trochu vidíme stopy letošních novinek KTM 790 Adventure a BMW F 850 GS Adventure, stejně tak jako ony dvě i s touhle Aprilkou byste směle mohli do terénu. Motor o zdvihovém objemu 896,1 ccm, s výknem 70 kW a maximálním točivým momentem 90 Nm vám na šotolinové cestě bude stačit. Nám se koncept líbí a třeba zaujme i v Aprilii, kdo ví.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama