Reklama

KTM SX a SX-F 2021: novinky v motokrosových modelech Hlavní obrázek k článku: KTM SX a SX-F 2021: novinky v motokrosových modelech

Nic revolučního ze stáje oranžových motokrosových modelů nečekejte. Ostatně vylepšovat už tak dobré motocykly ani moc nejde. KTM však i přes to pár zajímavých změn na svých modelech s označením SX a SX-F udělala.

Před pár dny představila KTM novinky v endurové řadě EXC, dalo se tedy očekávat, že je budou následovat i krosky. Pojďme se tedy na ně podívat podrobněji. KTM bude mít ve své nabídce celkem deset modelů, zahrnující nejen čtyřtaktní a dvoutaktní stroje, ale také stroje určené pro piloty z řad našich ratolestí. Vybrat si v jejich nabídce mohou nejen ostřílení borci, ale také začátečníci.

1 KTM 450 SX-F 20211 KTM 250 SX-F 20211 KTM 125 SX 2021

Menší změnou prošel i design motocyklů, zejména po grafické stránce. K tradičním třem barvám bílé, černé a dominantní oranžové ještě přibyla v nepatrné míře i modrá. U obou modelů SX a SX-F došlo k tužšímu naladění odpružení. Měli byste pocítit více komfortu a také lepší trakci. Přední vidlice WP XACT se vzduchovou pružinou AER má nové ventilky s většími průchody. Všechny silnější modely budou obuty na multiterénních pneumatikách Dunlop Geomax MX33.

1 KTM 450 SX-F 2021 Studio1 KTM 250 SX-F 2021 Studio1 KTM 350 SX-F 2021 Studio

U čtyřtaktů se změny dotkly jen nejsilnějšího modelu 450 SX-F, který obdržel pístní čep s měďberyliovým ojničním pouzdrem pro delší životnost. Ventilovaná vahadla mají poupravený tvar, jsou lehčí a pevnější. Kartery jsou vybaveny úchyty na měřič motohodin. Převodová skříň by měla mít spolehlivější aretaci řízení. Modely 250 a 350 zůstaly beze změny.

Všechny dvoutakty mají poupravené ovládání plynové rukojeti pro hladší chod. U modelů o objemu 125 a 150 došlo k výměně za silnější spojkový koš. Model 250 SX zůstal beze změny.

1 KTM 125 SX 2021 Studio1 KTM SX 2021 myKTM

Dětské krosky se také pár změn dočkaly. Elektrická KTM SX-E 5 i malá 50 SX budou mít jinak nastavený zadní tlumič. Padesátka bude mít navíc i jiná kónická řídítka s o 5 mm užšími gripy, což zcela jistě ocení většina dětských pilotů. Oba výše uvedené modely a také silnější 65 SX budou mít novou přední vidlici a brýle. Všechny modely, včetně nejsilnější 85 SX, budou mít upravené ovládání karburátoru. 85ka bude mít také zcela nové brzdy Formula s 220 mm kotouči a obdrží také novou spojkovou pumpu uchycenou na řídítkách.

Zajímavou novinku nabízí KTM v nabídce příslušenství. Je to jednotka Connectivity Unit Kit s bezdrátovým připojením. Je umístěna v chráničích řídítek a můžete si díky ní v aplikaci myKTM ve vašem telefonu nastavit motocykl podle vašich preferencí a také podle konkrétní trati, kde budete zrovna jezdit. Tato jednotka bude zatím dostupná pouze u čtyřdobých motocyklů SX-F.Login Přihlásit Registrace ›