Reklama

KTM SX-E 5: elektrická kroska pro děti Hlavní obrázek k článku: KTM SX-E 5: elektrická kroska pro děti

Tvořit si základnu věrných zákazníků se musí už v raném věku, zejména když vaše motokrosové nářadí patří mezi nejlepší, co se dá na trhu pořídit. Rakouská KTM se svojí elektrickou novinkou SX-E 5 míří do dětských řad a je jedno, jestli jsou to začátečníci nebo už zkušenější piloti.

V KTM už s motokrosovými motocykly pro nejmenší děti zkušenosti mají, vedle osvědčeného dvoutaktního jednoválce 50 SX však přichází se zajímavou elektrickou variantou. Minikroska je poháněna elektromotorem s permanentním magnetem o výkonu 5 kW. Energii čerpá z 84 lithium-iontových baterií o kapacitě 907 Wh ve 48V konfiguraci. Motor je usazen v trubkovém chrommolybdenovém rámu.

1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (2)1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (9)1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (10)1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (1)

Na jedno plné nabití by měl vydržet až dvě hodiny jízdy u začátečníka nebo 25 minut ve svižném závodním nasazení. Podle zkušeností a schopností vašeho dítěte mu můžete nastavovat jízdní režimy, na výběr jich tu máte šest, od úplně omezeného pro začátečníky, až po „full gas“ pro závodní jezdce. Režimy se snadno nastavují na přístrojovém panelu umístěném mezi sedlem a krkem řízení. Samozřejmostí je rovněž vytrhávací šňůra, kterou má malý pilot připevněnou na zápěstí a v případě pádu se vytrhne z ovladače na řídítkách.

1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (8)1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (7)1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (6)

Podvozek je vybaven špičkovými komponentami WP, vpředu plně stavitelná XACT se zdvihem 205 mm. Vzadu je centrální tlumící jednotka XACT se zdvihem 185 mm. KTM uvádí, že je jejich novinka SX-E 5 vhodná pro děti od čtyřech až do deseti let, protože jejich motocykl roste společně s vaším dítětem a to díky nastavitelné výšce sedla. Do prodeje by se měl dostat koncem letošního roku a prodejní cena byla stanovena na částku 129 999 Kč.

1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (3)1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (4)1 KTM SX-E 5 elektricke enduro deti (5)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama