Reklama

Husqvarna EE5: kroska pro děti Hlavní obrázek k článku: Husqvarna EE5: kroska pro děti

Pokukují vaše děti po nějakém motocyklu, když to vidí u vás v garáži, ale vy máte obavy, že nezvládnou práci se spojkou a řadičkou? No tak proč nejít do elektrické? Husqvarna jednu takovou před pár dny představila.

U elektrického motocyklu totiž odpadá nutnost mačkání spojky a řazení, jednoduše jenom tahá za plyn a jede. Stačí jen, aby uměl jezdit na kole a udržel rovnováhu. Husqvarna EE5 má připravených šest jízdních režimů, podle zkušeností vašeho potomka. Možná by vás mohlo zajímat, proč si vymysleli takový divný název, ale EE je zkratka pro Electric Engine a 5 je jeho výkon.

1 Husqvarna EE5 (3)1 Husqvarna EE5 (1)1 Husqvarna EE5 (4)

Ačkoliv je to první elektromotocykl v nabídce Husqvarny, zcela jistě máte zaručeno, že bude tahle malá kroska postavená z kvalitních komponent a bez újmy na věnečku zvládne i motokrosovou trať. Tedy do té doby, než s ní vaše ratolest nepráskne o zem :-)

1 Husqvarna EE5 (5)1 Husqvarna EE5 (2)1 Husqvarna EE5 (6)

Motocykl je poháněn elektromotorem o výkonu 5 kW a Li-Ion baterie o kapacitě 907 kW se do plného stavu pomocí rychlonabíječky nabije za 70 minut. Na 80% kapacity jí stačí jen 45 minut. O tlumení se tu starají 35 mm tlumiče WP se vzduchovou vidlicí XACT se zdvihem 205 mm, vzadu je centrálně umístěný tlumič WP. Sedlo je ve výšce 698 mm, ale můžete jej snížit na hodnotu 653 mm.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama