Reklama

Honda CR E Electric: prototyp elektrické krosky Hlavní obrázek k článku: Honda CR E Electric: prototyp elektrické krosky

Stává se to téměř tradicí, že Honda na domácím motocyklovém veletrhu Tokyo Motorcycle Show představí prototyp nového motocyklu. Většina přihlížejících očekávala další atraktivní silniční model, ovšem japonský výrobce všechny překvapil, když se pod plachtou ukrýval prototyp terénního motocyklu.

Překvapení druhé pak nastalo, když zjistili, že se jedná o elektricky poháněný stroj. Motocykl CR E Electric má být jakýmsi průkopníkem japonského výrobce na poli elektromotocyklů. Jak zmínil během prezentace zástupce Hondy, terén nejlépe prověří schopnosti a také jednotlivé komponenty celého stroje. Ovšem vyznavači silničních motocyklů nemusí mít obavy, i pro ně se připravuje model poháněný elektromotorem.

1 Honda CR E Electric prototyp (6)1 Honda CR E Electric prototyp (3)1 Honda CR E Electric prototyp (5)

Jak už víme, Honda nikdy nemá od prototypu daleko k reálnému stroji, a tak by se možná mohli v Mattighofenu dočkat zajímavého konkurenta k jejich KTM Freeride E a to i relativně brzy. Letos na podzim? Základem jim posloužil jiný osvědčený model a to Honda CRF 250 R. Srdcem motocyklu je elektromotor, před ním je uloženo několik akumulátorů, kvůli kterým se musel rám částečně upravit. O chlazení těchto komponent se postará před nimi umístěný chladič, který má poloviční velikost.

1 Honda CR E Electric prototyp (4)1 Honda CR E Electric prototyp (2)1 Honda CR E Electric prototyp (1)

Podvozek dodala firma Showa o bezpečné zastavení se postarají brzdy Nissin. Motocykl nemá spojkovou páčku, ale nabízí vám několik přednastavených jízdních režimů, volíte si ji pomocí přepínače na levém řídítku.

Zdroj: Off1.jpLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama