Reklama

Indian představuje V2 PowerPlus: nejvýkonnější dvouválec Hlavní obrázek k článku: Indian představuje V2 PowerPlus: nejvýkonnější dvouválec

Americký výrobce před pár dny představil nový dvouválec, o kterém směle tvrdí, že je nejvýkonnějším agregátem ve své kategorii. Se svými parametry výkonu 122,5 koně a maximálního točivého momentu 178 Nm jen stěží naleznou konkurenci.

Indian Motorcycle otřepalo staronový název motoru PowerPlus a zároveň svým konkurentům zvýšila pomyslnou laťku o úroveň dál. Tento motor bude velmi brzy srdcem nového motocyklu Indian Challenger, ale ještě než očekávaný nový bagger představí, seznamují svět s jeho pohonnou jednotkou, která vzdává hold kultovním strojům z let 1916 až 1924, které byly poháněny motory se stejným názvem PowerPlus.

1 Indian PowerPlus motor (1)1 Indian PowerPlus motor (10)1 Indian PowerPlus motor (8)

Výrobce se však nezaměřil pouze na parametry motoru, ale také na jeho design, který dle nich hraje také velmi důležitou roli. Testováním nového kapalinou chlazeného dvouválce s úhlem válců 60° strávili nespočet hodin, aby zajistili jeho maximální spolehlivost a mohli o něm tvrdit, že je to nejlepší motor v kategorii cruiserů. Uvádí, že během testování najeli více než jeden milion mil, z nichž v provozu byla rovná čtvrtina, tedy 250 tisíc mil.

1 Indian PowerPlus motor (2)1 Indian PowerPlus motor (9)1 Indian PowerPlus motor (11)

Konstrukčně vychází z jejich dvouválcového motoru o zdvihovém objemu 1133 ccm, který pohání Indian Scout a rovněž jeho válce svírají úhel 60 stupňů a má čtyřventilový rozvod DOHC. PowerPlus má však zdvihový objem 1769 ccm, kompresní poměr má 11:1 a maximální otáčky dosahují na hranici 6500. Jeho výkon je 122,5 k (90,1 kW) při 5500 otáčkách a 178 Nm při 3800 1/min, které se na zadní kolo budou přenášet šestitupňovou převodovkou. Do výbavy rovněž dostane antihoppingovou spojku. Motor bude mít mazání s polosuchou skříní s hydraulickými zdvihátky ventilů a napínákem rozvodových řetízků. Aby ještě více zpříjemnili pocit z jízdy, budete mít na výběr ze třech jízdních režimů.

1 Indian PowerPlus motor (3)1 Indian PowerPlus motor (4)1 Indian PowerPlus motor (5)1 Indian PowerPlus motor (6)1 Indian PowerPlus motor (7)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama