Reklama

Harley on Tour 2017: jízda novinářů Hlavní obrázek k článku: Harley on Tour 2017: jízda novinářů

Téměř každý rok je společně s kamionem plných testovacích motocyklů spojená i jízda novinářů. Nebylo tomu jinak ani letos, ale tentokrát jsme si ji zpestřili i tvrdým soubojem. Nezávodili jsme na silnici, ani na motocyklech, tentokrát jsme si to rozdali na čtyřech kolech. Místo souboje byly motokáry v Hořovicích.

Ovšem než jsme tam přijeli, sešli jsme se u dealera v Plzni, kde končil svoji letošní prázdninovou štaci demo truck Harley on Tour s 23 motocykly. Mohli jsme si vybrat, jaký bike by se nám pro dnešní den líbil. Měla jsem náladu na pohodovou jízdu, a tak jsem sáhla po osvědčené klasice Sportster 1200 Custom. Během jízdy Plzní jsme se postupně rozdělili do několika skupinek. Po opuštění bran krajského města nasadila ta moje poněkud ostřejší tempo.

1 Harley on Tour 2017 press011 Harley on Tour 2017 press031 Harley on Tour 2017 press04

Moje představa o romantickém bloumání krajinou na americkém stroji rázem vzala zavděk. Každý druhý průjezd zatáčky jsem dřela stupačkami o silnici, někteří jedinci brousili i výfukem. Na pětistupňové převodovce jsem vlastně téměř pořád jela na třetí stupeň a jenom podřazovala o jeden dolů nebo nahoru. Nádherná trasa kolem Kokořínska byla plná zatáček, kde se neustále střídala levá s pravou a my jsme pořád drželi ostřejší tempo. Sportster se mi krásně vedl a já byla spokojená s jeho volbou. Jen jsem si dávala větší odstup od jezdce přede mnou, brzdy měli gumovější a pomalejší nástup a chtěla jsem mít jistotu, že to v případě nutnosti hravě ubrzdím.

1 Harley on Tour 2017 press061 Harley on Tour 2017 press071 Harley on Tour 2017 press05

Cíl naší první cesty byly motokáry v Hořovicích. Naivně jsem si myslela, že se jednou svezeme, dáme si dobrý oběd a pojedeme druhou trasou zpět do Plzně. Zprvu srandovní jízda se zvrhla v souboj, kde bratr neznal bratra a sestra sestru. Z rozjížďky jsem byla nominovaná do finálově šestice. Startovala jsem z páté pozice a nakonec jsem si domů odvážela bronzový věnec.

1 Harley on Tour 2017 press081 Harley on Tour 2017 press091 Harley on Tour 2017 press10

Cesta zpátky do dealerství v Plzni se nesla ve stejném duchu jako ta první, jen s krátkou zastávkou na zmrzlinu. Pohádkově nádherné počasí si to vyžadovalo a ke spokojenosti nás všech novinářů to jenom přispělo. Pokud byste si chtěli vyzkoušet motocykly Harley-Davidson i vy, máte ještě jedinečnou možnost. Demo truck totiž navštíví na konci prázdnin akci Prague Harley Days 2017.

1 Harley on Tour 2017 press111 Harley on Tour 2017 press121 Harley on Tour 2017 press14

foto: Honza AltnerLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama