MotoGP Silverstone: Lorenzo opět vítězí!

Musím se přiznat, že jsem se na dnešní závod docela dost těšila. Ani ne tak kvůi jezdcům, jako spíš kvůli okruhu v Silverstonu, který patří mezi jeden z mých nejoblíbenějších. Technické pasáže se tu střídají s rovnými úseky a téměř bez dechu sledujete, jak se jezdci proplétají osmnácti zatáčkami více než šedesát let starého anglického okruhu.

Jako přes kopírák s posledním závodem v Katalánsku dopadl vítězný Jorge Lorenzo (Yamaha). Startoval ze čtvrtého místa a dojel si pro první místo. I když tentokrát to neměl tak jednoduché a o to to bylo pro nás zajímavější. Ihned po startu se totiž propadl na pátou pozici a vypadalo to, že tak i skončí. Až teprve sedmnáct kol před cílem chytil svůj rytmus a jal se stahovat mezeru mezi ním a prvními čtyřmi jezdci. Zajel fantastický závod a když se přetahovali s Casey Stonerem (Honda) o první místo, doslova jeli na milimetry od sebe a Stoner nechtěl svoje první místo jen tak pustit, téměř jste nedýchali napětím, jak dopadne tento souboj. Nakonec se musel Stoner smířit s druhým místem, avšak tovární Hondy tentokrát byly na bedně dvě. Třetí místo si vyjel Dani Pedrosa a možná, že kdyby jeli ještě o jedno kolo navíc, byl by druhý. Čtvrtý skončil na netovární Hondě Alvaro Bautista, který startoval z pole position. Koho dnes velmi ráda zmíním je Cal Crutchlow, který po včerejším pádu v dopoledním tréninku nejel kvalifikaci a musel tak startovat z poslední řady, avšak domácí fanouškové ho podporovali tak bouřlivě, že ho dostali až na skvělé šesté místo. Valentino Rossi dojel devátý, jediný z jezdců si obul zadní gumu s tvrdou směsí. Náš Karel Abraham bohužel nestartoval, kvůli jeho zranění levé ruky.

Dnešním vítězstvím si Jorge Lorenzo upevnil první místo se 140 body v celkovém pořadí šampionátu. Druhý Casey Stoner má 115 bodů, třetí Dani Pedrosa 101. Nic tedy není ztraceno a boj o královský titul bude ještě zajímavý.

Ve třídě Moto3 jsme drželi palce Jakubovi Kornfeilovi (FTR Honda), který startoval ze čtrnáctého místa a záhy se propadl na místo 21. Avšak protože je Kuba velký srdcař, probil se až na jedenácté místo a domů si veze pět bodů. Jasper Iwema (FGR Honda) z českého týmu MotoFGR dojel osmnáctý. Závod vyhrál Maverick Vinales (FTR Honda), který zároveň vede celkovém pořadí se 105 body. Kornfeil je sedmnáctý se 17 body, Iwema dvacátý s devíti body.

Ve třídě Moto2 zvítězil Pol Espargaro (Kalex) před Scottem Reddingem (Kalex) a třetím Marcem Marquezem (Suter). Celkovou tabulku vede Marc Marquez se 102 body před Polem Espargarem a Thomasem Lüthim, kteří mají shodně bodů 96.

Příští závod se jede v holandském Assenu 30.6.2012. Doufám, že tu bude závodit i náš Karel Abraham. Přejeme mu brzké uzdravení.