Reklama

Karel Abraham: smutný konec v MotoGP Hlavní obrázek k článku: Karel Abraham: smutný konec v MotoGP

Tedy alespoň pro letošní rok se bude muset brněnský jezdec rozloučit s královskou třídou MotoGP a svůj motocykl pro příští závod v Aragonu přenechá italskému jezdci Luca Scassovi.

Nešťastný pád v Indianapolis, kde si Karel Abraham poškodil vazy v levém rameni, má pro našeho jezdce bohužel mnohem vážnější dopad. Bude se muset podrobit operaci a poté bude mít zafixovanou ruku nejméně na jeden měsíc a do plné zátěže pak bude moci jít až po třech měsících.

Bylo jasné, že už nepojede žádný ze zbývajících závodů a tak se tým Cardion AB Motoracing snažil najít někoho, kdo by dokázal ukočírovat jeho Aprilii ART 2013. Dorna požadovala, aby měl jezdec zkušenosti v MotoGP, nebo alespoň ze Superbiků a tak bylo jasné, že v českém rybníku těžko někoho takového najdou, ačkoliv původně tak zamýšleli.

Pro nadcházející závod se tedy domluvili se zkušeným jezdcem závodící v Mistrovství světa Superbiků. Luca Scassa závodící za český tým Kawasaki Intermoto Ponyexpres, zná okruh v Aragonu na výbornou, letos tu zajel svůj nejlepší výsledek a pokud se mu podaří uspět na tomto okruhu i v MotoGP, mohl by za Cardion AB Motoracing závodit i v dalších Velkých cenách.

Luca Scassa začal se závoděním v roce 1999. Šampionem se stal v roce 2003 v italském mistrovství ve tříde Superstock 600. S Mistrovstvím světa Superbiků má zkušenosti z let 2009 a 2010, ovšem litrové motocykly mu moc nesvědčili. V roce 2011 se vrátil k šestistovce a Mistrovství světa Supersportů zakončil na pátém místě. V letošním roce je prozatím průběžně šestý a do konce šampionátu mu zbývají již jen dva závody.

Luca ScassaLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama