Dunlop D212 GP Pro: pneumatika roku 2013

Při udělování cen Fast Bikes Awards za rok 2013, byla zvolena nejlepší supersportovní pneumatikou Dunlop D212 GP Pro.

Vyznamenání reflektuje mimo jiné dvě vítězství Michaela Dunlopa v jednom dni na závodě Isle of Man TT a jeho rekord kola, při kterém dosáhl průměrné rychlosti 211,178 km/h na pneumatikách Dunlop D212 GP Pro, což bylo rychleji než dokázal na motocyklu obutém na slickách. Silniční pneumatiky Dunlop zvítězily ve třídách Supersport a Superstock a pokračovaly ve vítězném tažení značky Dunlop, když vyhrály oba závody a získaly pět ze šesti možných pozic na stupních vítězů.

Tuto vítěznou pneumatiku jsme vám podrobněji představili vloni. Pneumatika D212 GP Pro je reakcí na potřeby profesionálních závodníků i amatérských okruhových jezdců. Byla navržena tak, aby dokázala poskytovat spolehlivou přilnavost a jistý výkon při vysokých rychlostech. Na základě těchto skutečností popsal Fast Bikes pneumatiku jako „neuvěřitelnou” a označil boční přilnavost a stabilitu pneumatiky D212 GP Pro za klíčové důvody pro její výhru.