Reklama

Závod MotoGP v Kataru byl zrušen! Hlavní obrázek k článku: Závod MotoGP v Kataru byl zrušen!

Týmy MotoGP byly dnes večer od IRTA informovány, že závod plánovaný na 8. března do katarského Losailu se neuskuteční. Pojedou se pouze kubatury Moto2 a Moto3.

Pokud se někdo domnívá, že jezdci obou nižších kubatur jsou odolnější vůči «koronaviru» a proto mohou startovat, tak je to mylná úvaha!

Důvodem je skutečnost, že jezdci a týmy Moto3 a Moto2 už v Kataru jsou - zúčastnili se třídenních testů od pátku do neděle - a proto je nečeká cestování uprostřed příštího týdne letadlem z některých nebezpečných zemí, jako jsou Malajsie, Thajsko, Taiwan, Hongkong, Singapur, Macao nebo Japonsko.

Pokud by totiž z těchto destinací přiletěli, tak by je čekala 14 denní karanténa a stejně by úvodní závod letošní sezóny nestihli.

Dalším důvodem je skutečnost, že italští jezdci a členové týmů, kteří odcestovali po testu MotoGP (22. - 24.2.) do Itálie, by se nyní nesměli na «Střední Východ» vrátit, takže by se závodilo bez Rossiho, Doviziosa, Petrucciho, Bagnaii a Morbidelliho (ev. také bez Iannoneho).

Navíc si musíme uvědomit, že šest z jedenácti týmů MotoGP má své základny v Itálii nebo v San Marinu (Ducati Corse, Pramac-Ducati, Aprilia Gresini Racing, LCR-Honda, Suzuki Ecstar a Monster Yamaha) pouze Repsol Honda, oba týmy Red Bull KTM, Avintia Ducati a Petronas Yamaha pocházejí z jiné země, než je Itálie.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama