Reklama

Začal superbikový víkend v Imole Hlavní obrázek k článku: Začal superbikový víkend v Imole

Jestliže se o šampionátu MotoGP tvrdí, že to je ryze španělská záležitost, tak paddock WorldSBK je převážně italský. A právě na okruhu «Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari» v Imole byl zahájen pátý letošní závodní víkend.

Úvod tradičně patřil kubatuře Supersport300 s početnou českou účastí. Ve skupině «A» se představil Oliver König (Kawasaki Ninja 400 - ACCR Czech Talent Team - Willi Race) a v prvním volném tréninku obsadil 18. místo časem 2'10.655 se ztrátou 2,021 sec. na nejrychlejšího Miku Pereze (Kawasaki Ninja 400 - Scuderia Maranga Racing) - 2'08.634. Za Španělem Perezem obsadil druhé místo lídr šampionátu jeho krajan Manuel Gonzalez (Kawasaki ParkinGO Team) a třetí skončil Ukrajinec Nick Kalinin (Nutec - RT Motorsports by SKM - Kawasaki). Top-5 dokompletovali další zástupce Pyrenejského poloostrova Marc Garcia (DS Junior Team) - všichni se stroji Kawasaki Ninja 400 a Ital Omar Bonoli (Team Trasimeno Yamaha).

Ve skupině «B» jsme v Imole měli dva zástupce: Vojtěcha Schwarze (ACCR Czech Talent Team - Willi Race) a Alexandru Pelikánovou (Kawasaki GP Project). Týmový kolega naší Pelikánové Ital Bruno Iberaci (Kawasaki GP Project) zajel čas 2:07.665 a byl nejrychlejším jezdcem skupiny «B». Druhý skončil Španěl Borja Sanchez (Scuderia Maranga Racing) +0,688), třetí pak Francouz Andy Verdoia (BCD Yamaha MS Racing) +0,907. Top-5 dokompletovali Jihoafričan Dorren Loureiro (Nutec - RT Motorsports by SKM - Kawasaki) a Nizozemec Victor Steeman (Freudenberg KTM Junior Team).

Vojtěch Schwarz zajel své nejrychlejší kolo za 2:12.075 a na Iberaciho ztratil 4.410 sec., což znamenalo 20. místo. Alexandra Pelikánová zaznamenala čas 2:18.019 a to znamenalo 26. čas (+10.354), když zůstala za 107% limitního času.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama