Reklama

Yuki Takahashi pojede MS-Endurance Hlavní obrázek k článku: Yuki Takahashi pojede MS-Endurance

Stejně jako někteří jeho bývalí kolegové, kteří už nesehnali žádnou jinou motorku v Grand Prix, nebo WSBK, tak i populární Japonec Yuki Takahashi (36 let) přestupuje do šampionátu MS-Endurance na sezónu 2021.

Trojnásobný vítěz Grand Prix v Moto2 pojede v týmu F.C.C. TSR Honda, kde nahradí světového šampiona 2017/2018 Freddyho Foraye.

Už čtyři roky úzce spolupracuje F.C.C. TSR Honda s Honda France, společně vyhráli Australan Josh Hook a oba Francouzi Freddy Foray a Alan Techer nejen závody v Le Mans a Oscherslebenu, ale na konci sezóny z toho bylo i celkové vítězství v EWC a titul mistra světa pro tento francouzsko-japonský tým.

Spolujezdci Takahashiho budou Australan Josh Hook a ex-mistr světa 125 ccm Mike di Meglio z Francie, manažerem týmu je potom Masahazu Fujii.

Pro Takahashiho nebude tento šampionát žádnou neznámou, pátý pilot MS-250 ccm 2008 (JiR Team Scot Honda) už dokázal především v závodě 8h Suzuka - což je pro japonské továrny nejprestižnější závod roku - své kvality: 2010 skončil jeho tehdejší tým třetí, 2012 pak druhý. A aktuální mistr Japonska v nově zavedené kubatuře «All Japan Superstock 1000» se už zúčastnil i testů tohoto šampionátu za Japonce v Le Mans.Login Přihlásit Registrace ›